Yalıtım Sayesinde Doğalgaz Faturaları %60 Azalıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Yalıtım Sayesinde Doğalgaz Faturaları %60 Azalıyor

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte doğalgaz kullanımları da başlıyor. İç ortam sıcaklığını uzun süre muhafaza eden ve içten dışa ısı geçişini engelleyen yalıtım,  enerji verimliliğine katkı sağlarken doğalgaz faturalarını da düşürüyor.

Havaların soğumasıyla birlikte ev ve işyerlerinde doğalgaz kullanımları başladı. Doğalgaz, ne kadar az kullanılırsa ülke ekonomisine ve aile bütçesine katkısı o kadar fazla oluyor. Türkiye´de yalıtım bilincini yaymayı kendine misyon edinen İzocam, “TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” Standardına uygun yalıtım ile doğal gaz faturalarının yaklaşık yüzde 60 oranında düşürülebileceğine dikkat çekiyor.
 

İzocam, ısı yalıtımının doğru malzeme ile standartlara uygun kalınlıkta işinin ehli kişiler tarafından uygulanması gerektiğini her fırsatta vurguluyor. Yalıtımlı binalar, kış aylarının daha ekonomik ve konforlu geçmesini sağlıyor. İçerideki sıcak havayı çok daha uzun süre muhafaza eden yalıtım, ısı geçişini de azaltıyor. Böylece enerji tasarrufu sağlanarak ısınma giderleri düşüyor.
 

Enerji verimliliğinin maksimum derecede sağlanmasında ve enerji faturalarının etkili bir şekilde düşürülmesinde öncelikli faktör olarak da "kalın yalıtım" karşımıza çıkıyor. Yalıtım konusunda yapılan en büyük yanlış, ince ve kalitesiz yalıtım malzemesi kullanılması... Daha kalın yalıtım malzemesi kullanımı, sistemdeki diğer maliyetleri yükseltmeden, tasarrufun orantılı bir şekilde artırılmasını sağlıyor.
 

Yalıtımın lüks değil bir zorunluluk olduğunu vurgulayan İzocam Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem; “Bir ev ya da işyerinde konfor kadar fatura miktarları da büyük önem taşıyor. Daha konforlu ve enerji giderlerinin az olduğu yaşam alanları, yalıtım ile mümkün oluyor. Doğru kalınlıkta ve işinin ehli kişilerce uygulanan yalıtım, ısı kayıp ve kazançlarını engelleyerek yakıt tüketimini azaltıyor. Bu durumda faturaların neredeyse yüzde 60 oranında azalması ile sonuçlanıyor” diyor.
 

Yalıtım uygulamaları öncesi mutlaka teknik yönden konusunda uzman, etkin ve yetkin üretici ve uygulayıcı firmalara danışılması, ürünler hakkında doğru ve doyurucu bilgi alınması, seçimleri hem sağlıklı hem de ekonomik, uygulamaları ise güvenilir ve uzun ömürlü kılıyor.

Yalıtım Sayesinde Doğalgaz Faturaları  %60 Azalıyor