Yangına Dayanımlı İzocam Ürünleri TÜYAK Sempozyumu’nda Sergilendi

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Yangına Dayanımlı İzocam Ürünleri TÜYAK Sempozyumu’nda Sergilendi

İzocam, TÜYAK tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen TÜYAK 2015 -Yangın ve Güvenlik Sempozyumu’na katıldı. 12-13 Kasım’da gerçekleşen sempozyum ‘Konaklama ve sağlık yapılarında güvenlik’ ana temasıyla WOW Convention Center’da gerçekleşti.


Yangına karşı son anda değil, en başta korunmanın önemini vurgulayan İzocam, sempozyumda 90 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlayan InWall Bölme Duvarları ve 120 dakikaya yangın dayanım sertifikalı Tekiz taşyünü panelleri hakkında bilgi verdi.

 
İki yılda bir, yangın güvenliği konusunda uzman firmaları, akademisyenleri, mimar ve mühendisleri, uygulamacıları bir araya getiren TÜYAK, bu yılın ana temasını ‘Konaklama ve sağlık yapılarında güvenlik’ olarak belirledi. Sempozyumda iki gün boyunca akademisyen, bilim adamı ve yangın uzmanları oturum, panel ve forumlarda yangın güvenliği konusunu tartıştı.
 

TÜYAK Vakfı ve Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği sempozyumda Yüksek Binalarda Güvenlik, Yangını Önleme ve Yangından Kurtarma, Yangın Güvenliği ve Eğitimi, Yangın Durdurucu ve Geciktirici Malzemeler, Endüstriyel Tesislerde Güvenlik, Yangın Yönetmelikleri ve Standartları başta olmak üzere birçok konuya değinildi.
 

Meydana gelebilecek olası yangınlardan korunmak amacıyla ürünler geliştiren İzocam, A1 sınıfı yanmaz yalıtım malzemeleri kullanarak geliştirdiği 120 dakikaya kadar yangın güvenliği sağlayan çözümleri ile Sempozyum sergi alanında yer aldı. Son dönemde dikkatleri üzerine çeken InWall hafif bölme duvarlar, yangın kapısı levhası, taşyünü mantolama sistemi ve Tekiz ürünlerinin tanıtıldığı stantta yangın güvenliğinde pasif önlemler vurgulandı.
 

Yangın anında 90 dakikaya kadar koruma sağlayan InWall’un EI30, EI60 ve EI90 sertifikaları bulunuyor. InWall Bölme Duvar Sistemleri ofisler, okullar, oteller, alışveriş merkezleri gibi insanların yoğun olarak yer aldıkları alanlarda uygulamaya elverişli olmasıyla dikkat çekiyor.
 

Yangın dayanımında çözüm sunan sertifikalı diğer İzocam ürünleri ise Tekiz taşyünü çatı panel ile taşyünü yalıtımlı cephe paneli… Sanayi binalarının yalıtımında tercih edilen Tekiz taşyünü çatı panelinin REI120 yangın dayanımı sertifikası, Tekiz Taşyünü yalıtımlı cephe panelinin ise bütünlük ve yalıtım kriterlerinde 60 dakika (EI60) ve bütünlük kriterlerinde 120 dakika (E120) yangın dayanımlı panel sertifikası bulunuyor. Yangın Yönetmeliğinde yüksek binaların cephelerinde aranan yanmazlık özelliği ise İzocam Manto Taşyünü sistem ile sağlanıyor.
 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / seher.saygin@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 12) / 0 530 384 62 74
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / zeynep.yigit@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 23) / 0 530 384 62 79

Yangına Dayanımlı İzocam Ürünleri TÜYAK Sempozyumu’nda Sergilendi