Tekiz Taşyünü Çatı Paneline Yangın Dayanım Sertifikası!

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Tekiz Taşyünü Çatı Paneline Yangın Dayanım Sertifikası!

Taşyünlü panel uygulamalarındaki tecrübeleriyle sektöre yön veren İzocam, Tekiz Taşyünü Çatı Paneliyle “REI 120 Yangın Dayanımı Sertifikası”na sahip oldu. Yangın riskinin yüksek olduğu fabrika, işyeri, alışveriş merkezi, restoran gibi alanlarda Tekiz Taşyünü Çatı Paneli kullanımı, yangın esnasında zaman kazandırıyor, olası büyük zararlardan kurtulma imkânı sağlıyor.

Yangın yalıtımının önemini her fırsatta vurgulayan İzocam, Tekiz Taşyünü Çatı Panel ile “REI 120 Yangın Dayanımı Sertifikası” almaya hak kazandı. Gerçekleştirilen testler sonucunda 10 cm kalınlıktaki Taşyünü Çatı Paneli, taşıma, bütünlük ve yalıtım kriterlerinin tümünü başarıyla tamamlayarak 120 dakika yangın dayanımlı (REI120) panel sertifikasının sahibi oldu.

Ülkemizde Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’e uygun şekilde binalar inşa edilmesine yönelik desteklerini sürdüren İzocam, her fırsatta yalıtımın doğru malzeme seçilerek yapılması ve gerektiği gibi uygulanması konularına değiniyor. İzocam, can ve mal güvenliği sağlanarak, kayıpların en aza indirilmesi için birbirine uyumlu malzemelerin kullanılması gerekliliğini de vurguluyor. Yangın yalıtımı için en uygun ürünler olarak Camyünü ve Taşyünü öne çıkıyor. İzocam’ın Tekiz Tesisleri’nde üretilen mineral yünlü panelleri, yangına karşı yüksek dayanıklılık performansı ile öne çıkıyor. Türk Standartları Endüstrisi (TSE) standartlarına uygun üretilen paneller, kesintisiz üretimi sayesinde yapıların çatı ve cephelerine kolaylıkla uygulanabiliyor. Panellerdeki metal dış kabuk ve yalıtım ve dolgu malzemesi olarak kullanılan “A1” yanmazlık sınıfındaki mineral yün tabakası sayesinde, yangına dayanıklı kompozit bir sistem elde ediliyor.

Çevreye zarar veren madde içermeyen panellerde yer alan mineral yün dolgu, tam otomatik üretim tesisinde dilimlenerek, lifleri panel yüzeyine dik hale getiriliyor. Böylece panelin basınca karşı dayanıklılığı artırılıyor. Mineral yün yalıtımlı çatı ve cephe panelleri her iki yüzü sac kaplı olarak üretiliyor. Paneller yüksek yangın dayanımı, ses ve ısı yalıtımı için etkili çözümler sunuyor.

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / seher.saygin@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 12) / 0 530 384 62 74

Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / zeynep.yigit@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 23) / 0 530 384 62 79

Tekiz Taşyünü Çatı Paneline Yangın Dayanım Sertifikası!