İzocam "Kürek Takımı" Dragon Festivali Kapsamındaki Yarışları Başarıyla Tamamladı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.06.2013
İzocam "Kürek Takımı" Dragon Festivali Kapsamındaki Yarışları Başarıyla Tamamladı

Izocam 2013 yilinda spora ve sporcuya verdigi önemi bir kez de yeni kurdugu kürek takimi ile gösterdi. Dragon Festivali’ne ilk kez katilan Izocam çalisanlari, 100 firma arasinda 14. oldu.


Uzun yillardir masa tenisinde aldigi basarilarla adini duyuran Izocam, 25 – 26 Mayis tarihlerinde Haliç Imrahor Parki’nda düzenlenen ve ilk kez katildigi Kurumlararasi Dragon Festivali Kürek Yarislarinda kürek sporunu yillardir yapan ve aralarinda profesyonel kürekçilerin bulundugu takimlarin birçogunu geride birakarak 14. oldu.

Izocam kürek takimi yarisin birinci günü ilk 25 takimin arasina girerek “sport” kategorisinde yarismaya hak kazandi. Kondisyon çalismalarina 2 ay önce baslayan takim, yarismanin ikinci günü 250 metrelik parkuru 1:02,9 derece ile tamamlayarak 23. siradan 14. siraya yükseldi.

Izocam, Geçtigimiz yillarda masa tenisi ve basketbol takimi ile katildigi spor etkinliklerine 2013 yilinda kurdugu kürek takimi ile destegini sürdürüyor. Kürek sporuna ilgi duyan, bu sporu gelistirmek ve yapmak isteyen Izocam çalisanlarinin basvurulari, fiziksel yeterlilik, senkronizasyon ve ritim duygusu dikkate alinarak degerlendirildi. Degerlendirme sonucunda, tamamen gönüllülük ilkesi ile olusturulan Izocam Kürek Takimi, profesyonel antrenörler öncülügünde Istanbul Haliç ve Tuzla’da Mart-Nisan-Mayis aylarinda 8 antrenman gerçeklestirme firsati buldu.

Dragon Festivali Konsepti

Dragon Festivali Istanbul, Izmir, Ankara, Adana, Bursa olmak üzere toplam 6 sehirde gerçeklestirilen; spor, eglence ve fuar içerikli Türkiye´nin en genis katilimli kurumsal hafta sonu organizasyonudur. Su ana kadar Türkiye´nin en büyük 500 firmasinin 350´si festivale katilmis durumdadir.

Istanbul’daki her bir etaba 160 civarinda takim katiliyor ve yaklasik olarak 3500 kisi yarisiyor. Diger illerde ise katilimlar en az 8000 ve üzeri olarak gerçeklestiriliyor. Bir takvim yili içerisinde 600 takim 15.000 yarismaci yüz binlerce davetli ile en genis katilimli kurumsal organizasyon olarak bilinen kurumlar arasi Dragon Festivali, Uluslararasi Dragon Bot Federasyonu (IDBF) takviminde yer aliyor ve konusunda dünyanin en büyük 3. festivali olarak dikkat çekiyor.

Dragon Festivali her yil 2 kez gerçeklestiriliyor. 2013 yilinin ikinci festivali 21–22 Eylül’de düzenlenecek.
 

İzocam
İzocam
İzocam
İzocam