InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.05.2013
InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor

Türkiye’nin yalitim lideri Izocam ile alçi levha da dünya markasi Rigips bölme duvar uygulamalarinda yangina dayanim sertifikali ürün ihtiyacini karsilamak amaciyla bir araya geldi. Izocam ve Rigips isbirliginde yeni gelistirilen bölme duvar sistemi InWall, yangin güvenligi konusunda yüksek korunum sagliyor.


Rigips alçi levhalar ile Izocam camyünü ve tasyünü yalitim silte ve levhalarinin birlikte kullanildigi InWall sistemler, 30, 60 ve 90 dakika yangin dayanim sertifikasina sahip olmasiyla dikkat çekiyor.

Alisilmis ara bölme duvar sistemlerinin sahip oldugu estetik, kolay uygulanabilme, akustik konfor, hafiflik, isi ve ses yalitimi gibi avantajlarin yani sira InWall Bölme Duvar Sistemleri, yangin güvenligi konusunda da azami fayda sagliyor. InWall Bölme Duvar Sistemleri özellikle; ofisler, okullar, oteller, alisveris merkezleri ve hastaneler gibi insanlarin yogun olarak birlikte bulunduklari mekânlara uygulanmaya elverisli özellikler içeriyor.

InWall, Yangin Yönetmeligi’nin zorunlu tuttugu “EK-3/B ve EK-3/C kriterlerini” (30, 60 ve 90 dakika yangina dayanikli ortamlar olusturulmasi) basariyla karsiliyor.

InWall Bölme Duvar Sistemleri Binalarin Yangindan Korunmasi Hakkinda Yönetmelik’in yayimlanmasindan sonra ihtiyaç duyulan yangin dayanim sertifikali detaylari çözmeye yönelik olarak sektör profesyonelleri ile sektör temsilcilerine sunuluyor.

InWall Alçi Levha R, InWall Alçi Levha FR, InWall Tasyünü Ara Bölme Levhasi (75 mm), InWall Camyünü Ara Bölme Siltesi (50 mm), InWall DC Profil (50mm), InWall DC Profil (75mm), InWall DU Profil (50mm), InWall DU Profil (75mm), InWall SU Borazan Vida (3,5 x 25mm), InWall SU Borazan Vida (3,5 x 35mm), InWall Dübel, Pul, Vida, InWall Derz Bandi, InWall Derz Alçisi, InWall Delikli Köse Profili bilesenlerinden olusan InWall Bölme Duvar Sistemi; EN 1364-1’e göre yapilan sistem (bitmis duvar) testlerini basari ile geçerek EI30, EI60 ve EI90 yangin dayanim sertifikalarina haiz olup, sertifikalarin geçerli olabilmesi için standartlar geregi bütün sistem elemenlariyla birlikte kullanilmak zorundadir.

Editöre Not:

2009 yilinda yayimlanan Binalarin Yangindan Korunmasi Hakkinda Yönetmelik’te birçok madde kullanim amacina yönelik olarak duvarlarin 30, 60, 90 ve 120 dakika yangina dayanim göstermesini istemektedir. Özellikle yönetmeligin 2. ve 3. kisimlarinda bulunan;

• Yangin kompartimanlari duvarlar, dösemeler, cepheler ve çatilar (Madde 24 ve 25)
• Kaçis yolu ve yangin güvenlik holü (Madde 31 ve 34)
• Korunumlu iç kaçis koridorlari ve geçitler (Madde 36)
• Kaçis merdivenleri (Madde 38)
• Bina kullanim siniflarina göre özel düzenlemeler – Oteller, moteller ve yatakhaneler (Madde 50)

maddeleri, yönetmelige uygun yapilacak binalardaki duvarlarin özelliklerini ayrintili olarak belirlemektedir.

Bu maddelere dayanarak olusturulan Ek-3/B (Yapi Elemanlarinin Yangina Dayanim (Direnç) Süreleri, Ek-3/C (Bina Kullanim Siniflarina Göre Yangina Dayanim (Direnç) Süreleri ve Ek-4 (Binalarda En Fazla Kompartiman Alanlari) tablolarinda bina ve duvarin kullanim amacina, binanin yüksekligine, aktif yangin söndürme sistemlerinin bulunup bulunmamasina göre sahip olmasi gereken süreler ve kompartiman alanlari verilmistir. Yönetmelik gereklerini karsilamak üzere gelistirilen InWall Bölme Duvar Sistemleri EN 1364-1 Standardi’na göre test edilmis ve sertifikalandirilmistir.

Rigips Hakkinda:
Bir Saint-Gobain dünya markasi olan Rigips’in Türkiye piyasasina girisi 2001 yilinda, yerel bir alçi üreticisinin tesislerini satin almasiyla gerçeklesti. Yapi alçilari ve alçi levhalar üreten Rigips Türkiye’nin üretim tesisleri, alçi tasi ocagi ve genel merkezi Ankara´da bulunuyor. Firmanin müsterilerinin ve uygulamacilarinin ihtiyaçlarini yakindan takip etmek ve taleplere daha hizli cevap verebilmek için Ankara, Istanbul ve Izmir´de bölge müdürlükleri de bulunuyor. Saint-Gobain, dünyanin önde gelen ilk 100 endüstriyel firmasindan biri konumunda. Yaklasik 200 bin çalisani bulunuyor. Faaliyet gösterdigi her alanda liderlik misyonunu basari ile sürdürüyor. Hisseleri Paris, Londra, Frankfurt, Zürih, Brüksel ve Amsterdam borsalarinda islem görüyor.

Izocam Hakkinda:
Izocam; 1965’ten bu yana, sicaga, soguga, sese, yangina ve suya karsi koruma saglayan kaliteli yalitim ürünleri, genis ürün yelpazesi, yaygin bayi agi, güçlü insan kaynagi ve teknik danismanlik hizmetleriyle yurtiçi ve yurtdisi pazarlarda faaliyetlerini basariyla sürdüren yalitim sektörünün lider firmasidir. Izocam, ayni çati altinda dünyada kullanilan pek çok yalitim malzemesinin (camyünü, tasyünü, foamboard-xps, izopor-eps, armaflex-kauçuk, peflex-polietilen) yani sira çati ve dis cephe sektörüne yönelik Izocam Tekiz markali tasyünü ve poliüretan yalitimli paneller ile trapezler üreten Türkiye’nin tek markasidir. Müsterilerinin talep ve beklentilerini zamaninda ve küresellesen dünya standartlarina uygun olarak çevreci bir yaklasimla karsilayan Izocam; bu amaçla ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Sistemi´ni tesislerinde uygulamaktadir. Binalarda kullanilan Izocam ürünleri, Uluslararasi bir yönetmelik olan, Yapi Malzeme Yönetmeligi’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karsilamasina imkân veren malzeme” anlamina gelen “CE” isareti ile piyasaya arz edilmektedir. Ayni zamanda, mineral yün ürünler; tasyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasina sahiptir. Izocam´in ürünleri ayrica Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretilmektedir.

InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor
InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor
InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor