İzocam 13. Yalıtım Yarışması´nda dereceye giren öğrenciler açıklandı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.05.2013
İzocam 13. Yalıtım Yarışması´nda dereceye giren öğrenciler açıklandı

Izocam’in bu sene on üçüncüsünü düzenledigi Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nda dereceye giren projeler, Sirbistan´in baskenti Belgrad´da gerçeklestirilecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil edecek.

Her yil Izocam tarafindan düzenlenen Yalitim Yarismasi’nin bu yilki proje konusu, Almanya’nin Mannheim sehrinin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, gelecegin imarina iliskin bir vizyon sunulmasi idi. En fazla 3 ögrenciden olusan ekipler ile gerçeklestirilen ve 50 ekibin basvurdugu yarismada, ödül almaya hak kazananlar belli oldu.

Mimarlik, Insaat Mühendisligi ve Makine Mühendisligi ögrencilerinin katilabildigi “Izocam 13. Yalitim Yarismasi”nda takimlar, Almanya’nin Mannheim sehrinin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, gelecegin imarina iliskin bir vizyon sundu. Yarismaci ögrencilerden projelerinde, kuzey kisimdaki mevcut komsu mahallelerin dogal bir uzantisi olacak, Multi Konfor ilkesini esas almis, yeni bir yerlesim projesi gelistirmeleri beklendi. Ayni zamanda imarin, Lindenhof olarak adlandirilan mevcut konut stogu ile bag kurarken yesil alan kullanimini gelistirmesi kriteri de arandi. Amaç; bu bölgede yasayan insanlar için mümkün olan en düsük enerji tüketimi ile en yüksek konforun saglanacagi binalarin ve yerlesimin tasarlanmasiydi.

Prof. Dr. Mehmet Çaliskan, Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç, Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioglu, Yük. Mimar Sevki Pekin, Yük. Mimar A. Erkan Sahmali gibi mimarlik, ses yalitimi, yangin güvenligi, ekolojik binalar ve yapi fizigi konusunda yetkin isimlerin yer aldigi ulusal jüri, 50 basvurunun gerçeklestigi ulusal asamada projeleri degerlendirdi ve 3 proje derece almaya hak kazandi.

Dereceye giren ögrenciler 2 Mayis 2013’te Izocam Genel Merkezi’nde düzenlenen törende ödüllerini aldilar.

Birincilik Ödülü;

Pinar Erpinar

Istanbul Teknik Üniversitesi

Mimarlik Lisans

Utku Günes

Istanbul Teknik Üniversitesi

Proje Yapim ve Yönetimi Yüksek Lisans

Ikincilik Ödülü;

Gökçe Önal

Orta Dogu Teknik Üniversitesi

Mimarlik Yüksek Lisans

S. Feyza Yagci

Istanbul Teknik Üniversitesi

Restorasyon Yüksek Lisans

Ilke Deniz

Istanbul Teknik Üniversitesi

Mimari Tasarim Yüksek Lisans

Üçüncülük Ödülü;

Ferhat Bulduk

Yildiz Teknik Üniversitesi

Bina Arastirma ve Planlama Yüksek Lisans

Ayça Yazici

Istanbul Bilgi Üniversitesi

Mimari Tasarim Yüksek Lisans

Ulusal yarismada birinci olan ekip 6.000 TL, ikinci olan ekip 4.000 TL ve üçüncü olan ekip de 3.000 TL ile ödüllendirilmenin yani sira 15-18 Mayis 2013 tarihleri arasinda Sirbistan’da düzenlenecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil etme hakki kazandi.

İzocam 13. Yalıtım Yarışması´nda dereceye giren öğrenciler açıklandı