İzocam "KÜREK TAKIMI" "DRAGON FESTİVALİ" ne Hazırlanıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.05.2013
İzocam "KÜREK TAKIMI" "DRAGON FESTİVALİ" ne Hazırlanıyor

Izocam 2013 yilinda spora ve sporcuya verdigi önemi bir kez de yeni kurdugu kürek takimi ile gösterdi. Dragon Festivali’ne katilacak Izocam çalisanlari 16 asil, 5 yedek kürekçi ve 1 davulcudan olusuyor.Kondisyon çalismalarina baslayan takim üyelerinin ilk antrenmani ise 23 Mart’ta Haliç’te yapildi. Izocam kürek takimi ilk olarak 25-26 Mayis’ta gerçeklestirilecek Dragon Festivali’nde mücadele verecek.


Uzun yillardir masa tenisinde aldigi basarilarla adini duyuran Izocam, geçtigimiz yillarda da basketbol takimi ile katildigi spor aktivitelerine 2013 yilinda kurdugu kürek takimi ile destegini sürdürüyor. Kürek sporuna ilgi duyan, bu sporu gelistirmek ve yapmak isteyen Izocam çalisanlarinin basvurulari, fiziksel yeterlilik, senkronizasyon ve ritim duygusu dikkate alinarak degerlendirildi. Degerlendirme sonucunda, tamamen gönüllülük ilkesi ile olusturulan Izocam Kürek Takimi, profesyonel antrenörler öncülügünde Istanbul Haliç ve Tuzla’da Mart-Nisan- Mayis aylarinda 8-10 antrenman gerçeklestirme firsati buldu. Takim, su günlerde kondisyon çalismalari ile tam gaz Dragon Festivali’ne hazirlaniyor.

Dragon Festivali her yil 2 kez gerçeklestiriliyor. 2013 yilinin ilk festivali 25-26 Mayis’da ve ikinci festivali ise 21-22 Eylül’de yapilacak. Izocam Kürek Takimi bu yil 25-26 Mayis’daki festivale katilacak. Yarismacilar Miniatürk ile Haliç Kongre Merkezi arasindaki Haliç Imrahor Parki’nda birincilik için mücadele verecek. Sirket çalisanlari, aileleri ve bayilerinin de katilacagi festivali, yaklasik 20.000 kisinin izlemesi bekleniyor.

Dragon Festivali Konsepti

Dragon Festivali Istanbul, Izmir, Ankara, Adana, Bursa olmak üzere toplam 6 sehirde gerçeklestirilen; spor, eglence ve fuar içerikli Türkiye´nin en genis katilimli kurumsal hafta sonu organizasyonudur. Su ana kadar Türkiye´nin en büyük 500 firmasinin 350´si festivale katilmis durumdadir.

Istanbul’daki her bir etaba 160 civarinda takim katiliyor ve yaklasik olarak 3500 kisi yarisiyor. Coca Cola, Vodafone, Nike, Garanti Bankasi, Koç grubu gibi kurumsal markalar festivalin sürekli katilimcilari arasinda… Diger illerde ise katilimlar en az 8000 ve üzeri olarak gerçeklestiriliyor. Bir takvim yili içerisinde 600 takim 15.000 yarismaci yüz binlerce davetli ile en genis katilimli kurumsal organizasyon olarak bilinen kurumlar arasi Dragon Festivali, Uluslararasi Dragon Bot Federasyonu (IDBF) takviminde yer aliyor ve konusunda dünyanin en büyük 3. festivali olarak dikkat çekiyor. Festival alanlarinda deniz kisminda yarismalar yapilirken kara kisminda ise ana sahne üzerindeki etkinlikler, müsteri aktiviteleri, fuar alani, catering vb birçok olanak saglaniyor.

İzocam
İzocam