"OZİ" 230 okulda 70 bin öğrenci ile tanıştı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.05.2013
"OZİ" 230 okulda 70 bin öğrenci ile tanıştı

Izocam’in 12 Nisan 2010 tarihinden bu yana ilkögretim ögrencilerine “enerji tasarrufu” ile “yalitim”in önemini anlattigi sosyal sorumluluk projesi “OZI”, 2012–2013 egitim-ögretim döneminde de tüm hiziyla sürüyor.


Yalitim ve Enerji Tasarrufu konularinda 48 yildir toplumu bilinçlendirme çalismalarini sürdüren Izocam, ilkögretim okullarinda üç yildir gerçeklestirdigi projesi “Ozi” ile ögrencilere ulasiyor. Bugüne kadar toplam 230 okulda yaklasik 70 bin ögrencinin “enerji tasarrufu” ve “yalitim” konusunda bilgilendirilmesine öncülük eden Izocam, yalitimin hayatimizdaki önemini anlatarak, küresel isinma konusunda bilinçli ve çevreye saygi duyan gençler yetistirmeyi amaçliyor.

Projeye 2010 yilinda ilk olarak Kadiköy Ilçesi’ndeki okullar ile baslayan Izocam, geçtigimiz dönemlerde Kocaeli ve Ankara’da egitimlerini sürdürdü. Bu dönem ise, Istanbul’un birçok ilçesinde, ilkögretim çagindaki ögrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. 2012–2013 egitim-ögretim döneminde Subat ayina kadar 190 okulda yaklasik 40 bin ögrenciyle bulusan Ozi, son olarak Sariyer’deki 40 okulu ziyaret ederek 10.000 ögrenciye daha egitim verdi. Izocam böylece toplam 230 okulda yaklasik 70 bin ögrencinin “enerji tasarrufu” ve “yalitim” konusunda bilinçlenmesine destek oldu.

OZI projesi kapsaminda, “Yalitim”in Enerji Verimliligi üzerindeki önemini Grafi 2000 Ekibi’nin hazirladigi “OZI” karakterinin maceralarini anlatan bir çizgi film ile eglenerek ögrenen 3. ve 4. sinif ögrencileri, çocuk tiyatrolarinda görevli bir oyuncu tarafindan “yalitim” ve “enerji tasarrufu” ile ilgili ders saati boyunca egitim aliyor.

Egitim çerçevesinde; “Küresel Isinmanin Sebepleri”, “Enerji Kaynaklari ve Hidro Elektrik Santralleri”, “Birincil Enerji Kaynaklari Fosil Yakitlar”, “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “Iklim Degisikligi”, “Küresel Isinma ile Mücadele Nasil Olmali?” ve “Yalitimla Enerji Tasarrufu Nasil Olur?” baslikli konularda ögrenciler bilgilendiriliyor.

“OZI” projesi ile daha çok sehir, daha çok okul, daha çok çocuk, sorgulayan bilinçli bir toplum ve bilinçli bir Türkiye arzulayan Izocam, bilinçlendirme projelerine 5 ve 10 yillik planlamalarla devam etmeyi hedefliyor.