İzocam bayileri 13. Uluslararası Bayi Toplantısı´nda buluştu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.04.2013
İzocam bayileri 13. Uluslararası Bayi Toplantısı´nda buluştu

Izocam’in 7-10 Mart 2013 tarihleri arasinda gerçeklestirdigi “13. Uluslararasi Bayi Toplantisi”nda, 2012 yili is sonuçlari degerlendirildi, 2013 hedefleri paylasildi ve 2012’de en yüksek ciroya ulasan bayiler ödüllendirildi. Toplantiya, Izgören Akademi Yönetim Kurulu Baskani Ahmet Serif Izgören de konuk konusmaci olarak katildi.


Izocam, her yil geleneksel olarak düzenledigi bayi toplantisinin onüçüncüsünü, 7-10 Mart 2013 tarihleri arasinda Antalya Mardan Palace Otel’de gerçeklestirdi. 13. Uluslararasi Bayi Toplantisi’na yurt içinden ve yurt dicsindan toplam 120 bayi katildi.

Bu yil, “Bir agaç için kökleri ne kadar önemliyse, Izocam için de bayileri o kadar önemlidir” fikrinden yola çikilarak gerçeklestirilen toplanti, bayilerin esleriyle birlikte Antalya’ya gelmesiyle basladi. Izocam çalisanlari ve bayilerin katilimiyla gerçeklesen Survivor Takim Oyunlarinda, keyifli anlar ve kiyasiya mücadelenin yasandi. 110 kisinin katildigi yarislarin sonunda, en iyi zamanlamayi yapan “Mimoza Takimi”nin madalyalari gerçeklestirilen ödül töreninde Izocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut tarafindan verildi.

Ayni günün aksami bayiler ve eslerinin birlikte katildigi “Show Night” gerçeklestirildi. Gecede, radyo programlari ve stand-up gösterileriyle tanidigimiz Yavuz Seçkin eglenceli bir gösteri yapti. Pek çok ünlü ismin taklidini yapan Seçkin, günlük hayattan verdigi anektotlarla izleyenlere keyifli anlar yasatti. Gecenin bir diger sürprizi, Engin Gürkey Perküsyon Toplulugu Nabiz ve Gayda Istanbul Grubu’nun verdigi keyifli konserdi. Balkan sarkilarini seslendiren grup solistleri, izleyenlere farkli ezgilerle güzel bir müzik söleni sundular.

Kasem: “Yalitim, heyecan verici ve kritik bir sektör”

Izocam’in 2012 yili is sonuçlarinin degerlendirildigi ve 2013 hedeflerinin ele alindigi toplantinin açilisini Izocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut gerçeklestirdi. Bulut’un açilis konusmasinin ardindan, Yönetim Kurulu Baskani ve Alganim Sanayi ve Ticaret Grubu Baskani Samir Mamdouh Kasem bir konusma yapti. Konusmasinda sektöre iliskin verileri paylasan ve enerji tasarrufundan söz eden Kasem, Avrupa’nin enerji etkin binalarin sayisini arttirarak her yil 270 milyon dolar, ABD’nin ise yilda 100 milyar dolar tasarruf edebileceginin altini çizdi. Kasem, yalitimin binalardaki etkisine de deginerek, “Avrupa’da yillik harcanan toplam enerjinin yüzde 40’i binalarda tüketiliyor. Binalarin iyi yalitilmasi durumunda enerjinin yüzde 40’i tasarruf edilebilir” dedi.

Iyi yalitimin ekonomiye faydalari üzerinde duran Kasem, ABD’de yalitim faaliyetlerinin arttirilmasiyla 1 milyon 100 bin yeni istihdam ve binalari etkin yalitarak yilda 28,5 milyar dolar gelir elde edilebilecegine dikkat çekti. Kasem, yalitim ve yalitimin çevreye katkilari konusuna da deginerek, ABD’de yalitim uygulamalarinin arttirilarak CO2 oraninin yillik 780 milyon ton azaltildigi bilgisini verdi. Konusmasinin sonunda sektörle ilgili genel degerlendirme yapan Kasem, “Yalitim, yasam kalitesini iyilestiren yangin önleyici bir uygulama... Heyecan verici ve kritik bir sektör... Bu sektörde oldugumuz için hepimiz gurur duymaliyiz” dedi.

Scotti: “Multi konfor ev gelecege yönelik önemli bir kavram”

Kasem’in ardindan kürsüye gelen Izocam Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi ve Saint-Gobain Akdeniz Bölge Müdürü Gianni Scotti yaptigi konusmada, Saint-Gobain olarak enerji tasarrufu ve güvenlik alaninda gerçeklestirdikleri çalismalari anlatti. “Multi konfor ev” kavraminin gelecege yönelik önemli bir kavram oldugunu belirten Scotti, Italya’da 4 milyon TL tutarinda yatirim yaptiklarinin bilgisini verdi. Scotti, Italya’da kurduklari, veri analizi saglayan Habitat LAB’a degindi. Habitat LAB’da; isil konfor, akustik konfor, aktif camlar-enerji tasarrufu, ses konforu, yangin güvenligi ve asma tavanlar gibi pek çok konu üzerinde çalistiklarini söyleyen Scotti, merkezde 26 sensörün oldugunu, bu sensörlerle her hattin enerji kullanimini ve CO2 konsantrasyonunu ölçtüklerini belirtti.

Scotti, Habitat LAB’da mimarlara egitim verdiklerini ve bugüne kadar bin 700 katilimciya egitim olanagi sunduklarini ifade etti. Habitat LAB tanitim filmini takiben merkezin LEED Sertifikasi alacagini vurgulayan Scotti, “Merkezimizdeki uygulamalarin ileride yararli olacagini düsünüyoruz. Izocam’i da projeye dahil etmeyi planliyoruz” dedi.

Bulut: “2013’te 356 milyon TL brüt ciro hedefliyoruz”

Scotti’nin ardindan kürsüye çikan Bulut, Izocam’in bayi agina 11 yeni bayinin katildigi bilgisini vererek konusmasina basladi ve katilimcilara bayileri tanitti. Bulut, sunumuna “Anadolu Medeniyetleri ve Günümüzde Insaat” basligi altinda Anadolu’daki ilk yerlesim yerlerinden söz ederek farkli bir baslangiç yapti. Konusmasinin ilerleyen bölümlerinde, Türkiye enerji yatirimlari, havaalani projeleri, Türkiye’deki turizm ve ticari merkez yatirimlari ile kentsel dönüsüm projesine deginen Bulut, Izocam’in 2012 yatirimlariyla ilgili bilgi verdi. Bulut, tasyünü firinini yenileyerek kapasiteyi 50 bin tondan 75 bin tona çikarttiklarini ve GEBKIM’e tasinan EPS Tesisi’nin 26 Aralik 2012 tarihinden itibaren üretime basladigini müjdeledi. 2010 yilindan itibaren 4 yil içinde 80 milyon TL’lik yatirim yapmayi planladiklarini hatirlatan Bulut, Tarsus Camyünü Tesisi’nin faaliyete geçmesini birkaç yil ertelediklerini belirtti.

Bulut, konusmasinda yeni ürünler ve ürün belgelendirmesine de degindikten sonra 2012 is sonuçlarindan söz etti. 2012 yilinda hedeflerine ulastiklarini belirten Bulut, Izocam’in 2012’de brüt cirosunun 337,5 milyon TL oldugu, ihracatta 34,5 milyon TL’lik ciro elde ettigi ve yüzde 11,1 büyüdügü bilgisini verdi. Bulut, brüt cironun 278 milyon TL’sinin yurtiçi satislardan, 59 milyonun da yurtdisi satislardan elde edildigini dile getirdi. Konusmasinin sonunda merakla beklenen is hedeflerini açiklayan Bulut, 2013 yilinda 356 milyon TL brüt ciroya ve 34 milyon dolarlik ihracat gelirine ulasmayi, yüzde 5,5’lik büyümeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Bulut, konusmasinin sonunda Izocam’in basarisinda katkisi olan tüm bayilerine tesekkür ederek, “Ülkemizde ve dünyada çikan krizlerden etkilenmeden basarisini sürdürmüs, bunu siz aile bireyleri araciligiyla yapmis, köklerini güçlendirirken dallarini da gelistirmis ve büyütmüs bir sirketiz. Bir taraftan köklerimizi kuvvetlendirirken, diger taraftan dallarimizin serpilmesini saglayacagiz, birlikte sürdürülebilir bir büyüme gerçeklestirecegiz. 2013 yilinin Izocam ailesi ve siz bayilerimiz için basarili sonuçlar getirmesini diliyorum” dedi.

Öktem: “Sektörde marka bilinirligi en yüksek firmayiz”

Konusmasina, 27 yildir Izocam Bayi Toplantisi’nin yapildigini söyleyerek baslayan Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem, her toplantida bir logo ve motto belirlemeye çalistiklarini, ancak kendisini en çok bu yilki toplanti logosunun etkiledigini söyledi. Öktem, agaç seklindeki logoyu belirterek, “Bu agaç, Izocam’in köklerini, kültürünü, nereden geldigini ve sahip oldugu degerleri bütünüyle anlatiyor” dedi. Konusmasinin basinda 2012 yiliyla ilgili dünyadaki ve Türkiye’deki ekonomik sonuçlari paylasan Öktem, OECD verilerine göre 2011-2030 döneminde dünya ülkelerinin ortalama yüzde 3,7 büyüyecegini, Türkiye’nin ise bu ortalamanin üzerinde büyümesinin beklendigini belirtti.

Öktem, yalitim pazarindaki gelismelerle ilgili bilgi vererek, 2012’de yalitim sektörünün yüzde 6 büyüdügünü ve pazarin 11 milyon 615 bin metreküplük büyüklüge ulastigini söyledi. Izocam’in geçen yil iç pazarda yaklasik 1 milyon 800 bin metrekare ürün satisi yaptigi bilgisini paylasan Öktem, dis pazarda ise yaklasik 400 bin metrekare ürün satisi gerçeklestirdiklerinin altini çizdi. Öktem, 2012’de gerçeklesen Arap Bahari’nin ihracati olumsuz etkiledigini, ancak yine de Gürcistan, Afganistan, Azerbaycan ve Irak’ta satislarin arttigini ifade etti. En son 4 yil önce yaptirdiklari “Algilama Arastirmasi”ni 1000’e yakin kisi üzerinde tekrarladiklari bilgisini veren Öktem, “Arastirma sonunda Izocam, yalitim sektöründe marka bilinirligi en yüksek olan marka çikti. Yalitim uygulamalarinda en çok tercih edilen firmalar listesinde, Izocam ilk sirada yer aliyor. Bu, hepimizin yarattigi bir katma deger” dedi.

Ahmet Serif Izgören: “Ya deger kazandirirsiniz ya da deger kaybettirirsiniz”

Toplantiya konuk konusmaci olarak katilan Izgören Akademi’nin Yönetim Kurulu Baskani ve yazar Ahmet Serif Izgören’in, “Süpermen Türk Olsaydi” baslikli gerçeklestirdigi konusmasini Izocam bayileri ve esleri büyük bir keyif ve begeniyle izlediler. Izgören, konusmasinin basinda Izocam ile ortak yaninin 1965 yilinda dogmak oldugunu söyledi. “Girisimcilik, Is Kalitesi ve Dürüstlük/Isini Ahlakli Yapmak” basliklari altinda konusan Izgören, Anadolu’dan basari hikayelerini paylasti. Izgören, “Dokundugunuz yere ya deger kazandirirsiniz ya da deger kaybettirirsiniz” diyerek, hayata deger katan Anadolu insanindan örnekler verdi.

Izgören, konusmasinin sonunda “Is kalitesini yukari tasimazsaniz hayatta iyi seyler olmasini beklemeyin. Is kalitesini yukari çikarin, hiçbir seyden korkmayin” mesajini verdi.

En basarili bayiler ödüllendirildi

Toplantinin son aksami düzenlenen Kokteyl’in ardindan Gala Yemegi ve Ödül Töreni gerçeklestirildi. Gala’da, 2012 yilinin en yüksek ciroya ulasan bayileri ödüllendirildi. Törende, 9 farkli kategoride 25 bayi ödül aldi. Bayilere plaketleri; Izocam Yönetim Kurulu Baskani ve Alganim Sanayi ve Ticaret Grubu Baskani Samir Mamdouh Kasem, Izocam Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi ve Saint-Gobain Akdeniz Bölge Müdürü Gianni Scotti, Izocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut, Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Hasan Basri Eröktem ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem tarafindan verildi.

Ödül töreninin ardindan bayiler ve esleri, ünlü sanatçi Linet’in güçlü sesiyle söyledigi sarkilari dinlediler. Linet’in farkli dillerde ve farkli tarzlarda seslendirdigi sarkilar bayiler ve eslerinin büyük begenisini kazandi. Linet’in ardindan DJ Levent Özkazanç, eglenceli müziklerle geç saatlere kadar konuklari eglendirdi.

İzocam bayileri 13. Uluslararası Bayi Toplantısı´nda buluştu