İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "ses yalıtımı"nı anlattı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.04.2013
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "ses yalıtımı"nı anlattı

Izocam, GAP Bölge Kalkinma Idaresi tarafindan yürütülen “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarinin Kullanimi ve Enerji Verimliliginin Artirilmasi Projesi” kapsaminda 9 farkli ilden profesyonellere "ses yalitimi"ni anlatti.


GAP Bölge Kalkinma Idaresi ile IYEM “Izocam Yalitim Egitim Merkezi” arasinda yapilan protokol dogrultusunda GAP Bölgesi´ndeki uygulayici kurumlarin kurumsal kapasitesinin gelistirilmesi amaciyla 9 farkli ilden profesyonellerin katildigi yalitim egitimlerinin ikincisi 21-23 Mart tarihlerinde Urfa’da gerçeklestirildi.

Yenilenebilir enerji kaynaklarindan üretim ve kullanimin yayginlastirilmasi, “Ekonomik Kalkinmanin Gerçeklestirilmesi” baslikli gelisme ekseni altinda yer alan eylemlerden birisi olarak GAP Eylem Plani’nda yer aliyor. Bu “eylem” kapsaminda, ilk olarak GAP BKI (Bölge Kalkinma Idaresi) tarafindan Birlesmis Milletler Kalkinma Programi (UNDP) ile isbirligi içerisinde “Güneydogu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarinin Kullaniminin ve Enerji Verimliliginin Arttirilmasi” konulu bir proje gelistirildi.

Ilk olarak Istanbul’a gerçeklestirilen ziyaretle 9 ilden görevli profesyonellere yalitimin anlatildigi projenin ikinci ayagi Urfa’da gerçeklestirildi. Güneydogu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarinin Kullanimi ve Enerji Verimliliginin Arttirilmasi konusundaki egitimlerin ikinci ayaginin konusunu ise “Ses Yalitimi” olusturdu. 21-23 Mart tarihlerinde gerçeklestirilen egitimde temel ses bilgileri, dogru ses yalitimi nasil yapilmali, ses yalitiminda kullanilan ürünler, ses yalitiminin kazançlari gibi konular IYEM’in Ögretim Uzmanlari ve Izocam’in deneyimli teknik kadrosu tarafindan GAP Bölge Illerinde görevli kamuda çalisan profesyonellere aktarildi.

2009 yilinin son çeyreginde baslayan proje kapsaminda öncelikle “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliligi” konusunda stratejik yol haritasi hazirlandi ve bir eylem plani olusturuldu. Eylem planinda GAP illerindeki kurumlarin kapasitelerinin gelistirilmesi, bilinç artirma faaliyetleri ve pilot projeler vasitasiyla hayata geçirilmesi öngörülüyor. Katilimci bir süreç çerçevesinde belirlenen pilot projelerden biri de “Kamu Binalarinin Enerji Verimliligi Açisindan Iyilestirilmesi” olarak belirlendi.

Bu dogrultuda planlanan faaliyetler kapsaminda Kamu’da görev yapmakta olan mimar ve mühendislerin enerji verimliligi ve yalitim alaninda bilgi ve tecrübelerin artirilmasi için; isi yalitimi, ses yalitimi, yangin güvenligi ve yönetmelikleri içeren bir dizi egitimler planlandi. Egitimlere diger GAP Bölge Illerinde de devam edilecek.

İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere