İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.01.2013
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

GAP Bölge Kalkinma Idaresi ile IYEM “Izocam Yalitim Egitim Merkezi” arasinda yapilan protokol dogrultusunda GAP Bölgesi´ndeki uygulayici kurumlarin kurumsal kapasitesinin gelistirilmesi amaciyla 9 farkli ilden profesyonellerin katildigi yalitim egitimlerinin ilki 03-07 Aralik tarihlerinde Istanbul’da gerçeklestirildi.


Yenilenebilir enerji kaynaklarindan üretim ve kullanimin yayginlastirilmasi, “Ekonomik Kalkinmanin Gerçeklestirilmesi” baslikli gelisme ekseni altinda yer alan eylemlerden birisi olarak GAP Eylem Plani’nda yer aliyor. Bu “eylem” kapsaminda, ilk olarak GAP BKI (Bölge Kalkinma Idaresi) tarafindan Birlesmis Milletler Kalkinma Programi (UNDP) ile isbirligi içerisinde “Güneydogu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarinin Kullaniminin ve Enerji Verimliliginin Arttirilmasi” konulu bir proje gelistirildi.

Bu dogrultuda GAP BKI sorumlulugundaki 9 ilden görevli profesyoneller kapasite gelistirme, kurumlarla isbirligi olusturma ve bilgi paylasimi saglanmasi amaciyla Istanbul´a teknik ziyarette bulundu. Türkiye´de yalitim sektörünün lideri Izocam´in yetkililerinden teorik olarak Yalitim Malzemeleri ve Teknik Özellikleri, Binalarda Yalitim ve Uygulama Esaslari, Türkiye, Enerji, Çevre ve Yönetmelikler, TS-825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari ve Yangin Güvenligi üzerine bilgi aldilar. Proje görevlileri, teorik bilgilendirmenin ardindan Izocam Üretim Tesisi’ni ve Kalite Laboratuvari’ni ziyaret etti. Trakya Cam, Wilo, Alarko, Multiplan ve Weber de kendi tesislerinde verdikleri destekleyici egitimlerle kurumsal kapasitenin gelistirilmesi projesine Izocam ile birlikte katki sagladi.

2009 yilinin son çeyreginde baslayan proje kapsaminda öncelikle “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliligi” konusunda stratejik yol haritasi hazirlandi ve bir eylem plani olusturuldu. Eylem planinda GAP illerindeki kurumlarin kapasitelerinin gelistirilmesi, bilinç artirma faaliyetleri ve pilot projeler vasitasiyla hayata geçirilmesi öngörülüyor. Katilimci bir süreç çerçevesinde belirlenen pilot projelerden biri de “Kamu Binalarinin Enerji Verimliligi Açisindan Iyilestirilmesi” olarak belirlendi.

Bu dogrultuda planlanan faaliyetler kapsaminda Kamu’da görev yapmakta olan mimar ve mühendislerin enerji verimliligi ve yalitim alaninda bilgi ve tecrübelerin artirilmasi için; isi yalitimi, ses yalitimi, yangin güvenligi ve yönetmelikleri içeren bir dizi egitimler planlandi. Egitimlere GAP Bölge Illerinde devam edilecek.

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85
seher.saygin@essance-istanbul.com
Canan Atalar / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85
canan.atalar@essance-istanbul.com

 

İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere