İzocam sağladığı usta eğitimleri ile "yalıtım" kalitesinin artırılmasına katkı sağlıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

07.12.2012
İzocam sağladığı usta eğitimleri ile "yalıtım" kalitesinin artırılmasına katkı sağlıyor

Izocam tarafindan saglanan MEB sertifikali usta egitimleri ile 2004 yilindan bu yana 1188 usta sertifikalandirilarak, sektörün nitelikli eleman ihtiyacina katkida bulunuldu.
 

Çevre ve Sehircilik Bakanligi´nin kentsel dönüsüm kapsaminda baslattigi “sertifikali usta” uygulamasi ile ustalarin branslara ayrilacagi ve yalnizca uzmanlastiklari dalda is yapabilecekleri açiklandi. Konuya bir sosyal sorumluluk bilinci ile yaklasan Izocam da "yalitim"in her zaman kalifiye ve isinin ehli kisilerce yapilmasi gerekliligini vurgulayan bir sirket olarak uzman sektör temsilcileri yetistirilmesine yönelik egitimlerini sürdürüyor.

Çevre ve Sehircilik Bakanligi 1 Ocak 2012’den itibaren insaat ve tesisat islerinde çalisan ustalara yetki belgesi alma zorunlulugu getirdi. Bu çerçevede ustalarin, betoncu, kalipçi, sivaci gibi branslara ayrilarak, sadece uzmanlastiklari dalda is yapmasi hedefleniyor. 2004 yilindan bu yana "yalitim" sektörü temsilcilerine dogru yalitim uygulamalarinin isinin uzmanlari tarafindan yapilmasi için çesitli egitimler düzenleyen Izocam da her konunun bir uzmani olmasi gerekliligini her platformda vurguluyor.

Yalitim ürünlerinin dogru uygulanmasi için Milli Egitim Bakanligi Mesleki ve Teknik Egitim Genel Müdürlügü ile isbirliginde MEB sertifikali usta egitimleri veren Izocam, sektörde yalitim uygulamalari yapan, bu ise yeni baslayan ya da baslayacak ustalara kullandiklari yalitim ürünlerinin nasil yapildiklarini, teknik özelliklerini, kullanim amaçlarini ve farkliliklarini uygulamali olarak ögretmeyi amaçliyor.

Izocam´in konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi, Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlileri gözetiminde her ay Egitim Santiyesindeki Izocam Atölyesi’nde egitim düzenliyor. Bu usta egitimleri ‘’Sivali Dis Cephe Isi Yalitimlari Sistemleri (Mantolama)’’, "Sanayi Yapilari Çati ve Cephelerinde Yalitim’’ ve "Yalitimli Asma Tavan ve Bölme Duvar Sistemleri’’ basliklari altinda veriliyor.

Egitimlere katilan ustalarin mesleki bilgi ve becerilerini gelistirmeye yönelik "Yalitim Malzemeleri ve Uygulama Esaslari’’ konulu teorik ve pratik egitimler veriliyor. Isi, Su, Ses ve Yangin yalitimi malzemeleri ve uygulama esaslari hakkinda ve yalitimin faydalari ile ilgili teorik bilgiler ve farkli uygulama atölyelerinde pratik egitimler saglaniyor.

4 gün süren egitimlerde, öncelikle konunun teorik anlatimi yapiliyor. Daha sonra atölye egitimine geçiliyor ve ustalar uygulama yapma sansi elde ediyorlar. Ayrica aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikararak dogru detay ve dogru montaj yapmalari saglaniyor. Böylece sektörde bilinen yanlis uygulama ve detay bilgilerinin düzeltilmesi hedefleniyor.

Yapilan tüm egitimlerde katilimcilara yapinin gereksinimlerine göre dogru malzeme seçimi ve dogru uygulama bilinci verilerek sektörde kalifiye eleman yetistirilmesinin yaninda, yalitim ve enerji tasarruf bilincinin yayilmasi, insanin yalitim konforundan azami faydalanmasinin saglanmasi ve böylece çevrenin de korunabilecegi yönünde bilgiler aktariliyor.

2004 yilindan bu yana basarili olan 1188 ustaya Izocam tarafindan MEB onayli sertifikalari verildi ve sektörün nitelikli eleman ihtiyacina önemli bir katkida bulunulmus oldu.
 

İzocam sağladığı usta eğitimleri ile
İzocam sağladığı usta eğitimleri ile
İzocam sağladığı usta eğitimleri ile
İzocam sağladığı usta eğitimleri ile