İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
Murat Savcı İzocam Genel Direktörü oldu
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.12.2012
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

GAP Bölgesi´ndeki binalarin enerji verimliligi açisindan iyilestirilmesini hedef alan projenin pilot çalismalari için 9 farkli ilden profesyoneller, Izocam´in Dilovasi´ndaki merkezi ile Gebkim tesislerini ziyaret etti, yalitim hakkinda merak ettiklerini ögrendi.


Yenilenebilir enerji kaynaklarindan üretim ve kullanimin yayginlastirilmasi, “Ekonomik Kalkinmanin Gerçeklestirilmesi” baslikli gelisme ekseni altinda yer alan eylemlerden birisi olarak GAP Eylem Plani’nda yer aliyor. Bu “eylem” kapsaminda, ilk olarak GAP BKI (Bölge Kalkinma Idaresi) tarafindan Birlesmis Milletler Kalkinma Programi (UNDP) ile isbirligi içerisinde “Güneydogu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarinin Kullaniminin ve Enerji Verimliliginin Arttirilmasi” konulu bir proje gelistirildi.

Bu dogrultuda GAP BKI sorumlulugundaki 9 ilden görevli profesyonellerin kapasite gelistirme ve kurumlarla isbirligi olusturma ve bilgi paylasimi saglanmasi amaciyla Istanbul´a bir Teknik Ziyarette bulundu. Türkiye´de yalitim sektörünün lideri Izocam´in yetkililerinden teorik olarak Yalitim Malzemeleri ve Teknik Özellikleri, Binalarda Yalitim ve Uygulama Esaslari, Türkiye, Enerji,Çevre ve Yönetmelikler, TS-825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari üzerine bilgiler aldilar. Proje görevlileri teorik bilgiler edindikten sonra Izocam Üretim Tesisleri ve Kalite Laboratuari ile Gebkim Üretim Tesislerini ziyaret ettiler.

2009 yilinin son çeyreginde baslayan proje kapsaminda öncelikle “yenilenebilir enerji ve enerji verimliligi” konusunda stratejik yol haritasi hazirlandi ve taslak bir eylem plani olusturuldu. Taslak eylem planinin, diger önlemlere ek olarak, pilot projeler vasitasiyla hayata geçirilmesi öngörülüyor. Katilimci bir süreç çerçevesinde belirlenen pilot projelerden biri de “Kamu Binalarinin Enerji Verimliligi Açisindan Iyilestirilmesi” olarak belirlendi.