Yeni dönem terratherm-manto usta eğitimleri başladı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

01.11.2012
Yeni dönem terratherm-manto usta eğitimleri başladı

Izocam’in 2004 yilindan bu yana, Milli Egitim Bakanligi Mesleki ve Teknik Egitim Genel Müdürlügü isbirliginde gerçeklestirdigi MEB sertifikali "yeni dönem usta egitimleri" Ekim ayi ile birlikte basladi.
 

Yeni dönem usta egitimlerine sektörde yalitim uygulamalari yapan ya da yapmaya baslayacak olan ustalar katiliyor. Dört gün süren egitimlerde yalitim malzemelerinin üretim asamasindan kullanim amaçlari ve yerlerine kadar detayli bilgiler uygulamali olarak anlatiliyor.

Ankara’nin Sincan ilçesinde yer alan Türkiye Yol-Is Intes Egitim Santiyesi’nde gerçeklestirilen terratherm-manto (Sivali Dis Cephe Isi Yalitim Sistemleri) egitimlerinde verilen teorik bilgilerin ardindan atölye egitimleriyle ustalar uygulama yapma sansi buluyorlar. Terratherm-Manto Usta Egitimlerinde aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikarmalari istenen ustalar dogru detay ve dogru montaj yapimini da tecrübe ediyorlar.

Sektörde bilinen yanlis uygulama ve detay bilgilerinin düzeltilmesinin amaçlandigi bu egitimlerde katilimcilara, yapinin gereksinimlerine göre dogru malzeme seçimi ve dogru uygulamanin nasil oldugu anlatilarak sektörde kalifiye eleman yetistirilmesine destek olunmasi amaçlaniyor. Ayni zamanda yalitim ve enerji tasarrufu bilincinin yayilmasi, yalitim konforundan olabildigince çok fayda saglanmasi ve yalitimla çevrenin korunabilecegi gibi bilgiler de aktariliyor.

Dogru ve kaliteli ürünlerin nitelikli uygulayicilar ile deger kazanacagina inanan Izocam, her ay egitim santiyesindeki Izocam Atölyesi’nde verilen bu egitimleri 8 yildir sürdürüyor. Izocam ve Weber’in uzman kadrosu ile birlikte Milli Egitim Bakanligi’nin yetkilendirdigi uzman ögretmenler gözetiminde yapilan egitimlerde, bugüne kadar basarili olan 1.058 usta sertifikalandirilarak, sektörün nitelikli eleman ihtiyacina önemli katki saglandi.

Ankara Egitim Santiyesi Izocam Yalitim Atölyesinde gerçeklestirilen egitimlere basvurular, www.ttmanto.com web sitesinde bulunan Teknik Destek/Egitimler bölümünden M2 Mantolama Uygulamalari-II Egitim Modülü basvuru formu doldurularak yapilabilecegi gibi, Izocam ve Weber Bölge Müdürlükleri araciligiyla da basvuru yapilabiliyor.

Yeni dönem terratherm-manto usta eğitimleri başladı
Yeni dönem terratherm-manto usta eğitimleri başladı