İzocam’dan Isı Yalıtım Zirvesi´ne Destek

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

08.10.2012
İzocam’dan Isı Yalıtım Zirvesi´ne Destek

27 Eylül’de düzenlenen ve sponsorlari arasinda Izocam´in da bulundugu “Isi Yalitimi Zirvesi”nde, enerji-çevre-yalitim iliskisi, daha kalin yalitim, dogru malzeme kullanimi, yalitimin uzmanlari tarafindan yapilmasi gerekliligi ve haksiz rekabet gibi konular gündeme tasindi.
 

Ülkemizde yalitim bilincini gelistirmeye, yalitimin ülke ekonomisine ve bireylere sagladigi faydalari anlatmaya yönelik çalismalariyla bilinen IZODER’in, 27 Eylül´de düzenledigi “Isi Yalitimi Zirvesi”ne Izocam da sponsorlugu ile destek verdi. Zirve’de Izocam Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem konusmaci olarak yer aldi.

Cevahir Kongre Merkezi’nde 27 Eylül tarihinde gerçeklesen “Isi Yalitimi Zirvesi”ne Çevre ve Sehircilik Bakanligi ve Küçükçekmece Belediyesi’nden temsilcilerin yani sira sektörün önde gelen firmalari, odalar ve dernekler de katildi. Sektörün en önemli basliklarindan olan dogru ve kaliteli yalitim, yalitim uygulamalarinda kullanilan kalinliklar, haksiz rekabet, yalitim sektöründe denetim gibi hayati konularin masaya yatirildigi “Isi Yalitimi Zirvesi”, kamu ve kamuyounun dikkatini yalitimin önemine çekmeyi hedefliyor.

Zirve´de düzenlenen panelde, Izocam Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem yalitim ve yalitimin sagladigi fayda üzerine yaptigi konusmasinda "Özellikle yalitim, küresel isinma ile mücadelede alinacak enerji verimliligi önlemlerinden en ekonomik ve fayda etkisi büyük olan çözümdür. Unutulmamalidir ki, TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallarina uygun projelendirilen binalar, yalitimsiz hale kiyasla en az % 60 tasarruf saglamaktadir. Su anda ülkemizde bu konuyla ilgili en büyük sikinti yalitim kalinliklaridir. Daha kalin yalitim malzemeleri kullanarak bu yaptigimiz yatirimdan azami fayda ve verim elde etme sansimiz varken maalesef eksik bilgi nedeniyle bu sansi kaçiriyoruz. Ne yazik ki ideal yalitim kalinligi ülkemizde 4–5 santimetre olarak öngörülürken, Avrupa ülkelerinde bu degerin 20–50 santimetre araliginda degistigini görüyoruz." dedi.

Öktem konusmasinda dogru malzeme kullanimi ve haksiz rekabete de deginerek; "Yalitim sektörünün en önemli gündem maddelerinin basinda; standart ve yönetmeliklere uyumlu ürün üretimi, haksiz rekabet, yalitim malzemesinin dogru seçimi ve dogru uygulamasinin uzman kisilerce yapilmasinin önemi geliyor. Bütün dünyanin yaptigi gibi Yalitim uzmanlik gerektiren bir Mühendislik isidir ve yapi fizigi kurallarina göre bir hesap sonucu ortaya çikan degerdir. Yalitim malzemeleri de teknik ürünlerdir" dedi.