“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

02.11.2011
“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!

Izocam ve IFSAK isbirliginde, çok sayida ünlü ismin eserlerinin de yer aldigi Enerji’k Bakis projesi, Ekim ayi ile birlikte Istanbul disindaki illerde sergilenmeye basladi.

Çok sayida ünlü ismin eserlerinin yer aldigi Sergi, Çankaya Belediyesi ve AFSAD’in (Ankara Fotograf Sanatçilari Dernegi) destegi ile 10 Ekim - 20 Ekim 2011 tarihleri arasinda Ankara´da Çagdas Sanatlar Merkezi´nde sanatseverler ile bulustu.

Enerji’k Bakis, gelecege isik tutmak, çocuklarin, gençlerin, bireylerin dikkatinin farkli bir bakis açisiyla enerji verimliligine çekilmesi hedefiyle dogdu. Yalitim yaparak, aile ve ülke ekonomisi ile enerji tasarrufuna katki saglanmasi gerekliligini her firsatta vurgulayan Izocam, IFSAK isbirliginde bu misyonunu “Enerji’K Bakis” sergisine tasidi. Serginin ana temasi farkli meslek gruplarindan kisiler ile enerjiye sanatsal yaklasmak…

Izocam ve IFSAK’in bu projedeki çikis noktasi, gelecege enerji konusunda isik tutmak, çocuklarin, gençlerin ve bireylerin dikkatinin farkli bir bakis açisiyla enerji verimliligine çekilmesi oldu. Projenin ana yapisi, öncelikle fotograflari baz alarak farkli disiplinlerinden kisiler ile enerjiye sanatsal yönüyle vurgulamak…

Projede “sanatçi” duyarligi ile enerji verimliligine ayna tutulmasi hedefleniyor. IFSAK (Istanbul Fotograf Sinema Amatörleri Dernegi) ile birlikte yürütülen ve küratörlügünü Yalçin Savuran’in üstlendigi proje kapsaminda, aralarinda birçok taninmis ismin de yer aldigi, farkli disiplinlerden birçok kisi “enerji”yi sanatsal yaklasimla yorumluyor. Eserleriyle projeye katkida bulunanlar fotograf, edebi metin (öykü, düz yazi, ani, siir vb), kisa film, karikatür, animasyon film ve beste dallarinda yaraticiliklarini ortaya koyuyor. Sergilenen eserler, albüm haline getirilerek gelecek nesillere isik tutacak bir sanat rehberine dönüstürüldü.

“Enerji’K Bakis” sergisinde “Enerji Verimliligi” temali 120 fotograf, o fotograflardan yola çikilarak yazilmis 120 metin ve karikatürler ile birlikte bu projeye özel hazirlanmis iki beste, bir kisa film ve bir animasyon film yer aliyor. Sanat dünyasinin önde gelen isimlerinin de destek verdigi sergide,  küresel gündem konulari arasinda yer alan enerji verimliligi temasi isleniyor.

Ataol Behramoglu, Kadir Inanir, Sunay Akin, Bülent Emin Yarar, Riza Kiraç, Yetkin Dikinciler, Rasim Öztekin, Mario Levi, Özcan Yurdalan, Eyüp Muhçu, Ahmet Ümit, Oguzhan Akay gibi farkli disiplinlerden isimler projeye yazilari ile destek veriyor. Projede, Feridun Düzagaç, Izzet Keribar, Tayfun Pirselimoglu, Selim Demirdelen, Sitki Kösemen, Merih Akogul, Timurtas Onan, Abdurrahman Antakyali gibi isimler de fotograflariyla yer aliyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçalarin bestecisi Özkan Samioglu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliligi” temasindan hareketle hazirladiklari bestelerin yaninda yine ayni tema üzerinde Riza Kiraç tarafindan “Ask Olsun Murat” isimli bir kisa film çekildi ve Anil Tortop tarafindan çekilen “Zerre” isimli canlandirma film projeye dahil edildi.

“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!
“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!
“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!
“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!
“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!
“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!
“Enerji’K Bakış” Ankara’da sergilendi!