İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.09.2012
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…

Izocam ve IFSAK isbirliginde gerçeklestirilen Enerji’k Bakis projesi, Istanbul Modern Sanatlar Galerisi, Ankara, Adana, Kibris, Izmir ve Istanbul Beyoglu Cumhuriyet Sanat Galerisi’nin ardindan yedinci sergisiyle Bursa’da sergilenmeye basladi. Enerji’K Bakis sergisi 5 Eylül - 14 Ekim 2012 tarihleri arasinda Bursa Kent Meydani AVM’de Bursali sanatseverlerle bulusuyor.
 

Osmangazi Belediye Baskan Vekili Muhsin ÖZLÜKURT ve BUFSAD Baskani Sn. Utku KAYNAR’in da katildigi “Enerji’K Bakis” sergisi açilis kokteylinde Izocam Teknik Pazarlama Müdürü Sn. Kemal Gani Bayraktar “Izocam olarak enerji konusuna kamuoyunun dikkatini daha fazla çekmeyi, enerjiyi farkli bir açidan ele almayi istedik ve IFSAK ile bir araya gelerek ortak projemiz olan “Enerji’K Bakis”i hayata geçirmeye karar verdik. Toplumu ileri tasiyan, yeni ufuklar, yeni vizyonlar olusturan degerli sanatçilarimizin destegi ile bu projemizde enerjiyi sanatsal bir ifade ile ele almaya çalistik” diye konustu.

Izocam ve IFSAK, gelecek nesillere enerji konusunda isik tutmak, çocuklarin ve gençlerin enerji verimliligine farkli bakis açilari gelistirmesini tesvik etmek amaciyla hayata geçirdigi “Enerji’K Bakis” projesi ile sanat ve enerjiyi bir araya getiriyor.

“IFSAK (Istanbul Fotograf Sinema Amatörleri Dernegi) ile birlikte yürütülen ve küratörlügünü Yalçin Savuran’in üstlendigi proje kapsaminda, aralarinda ünlü isimlerin de yer aldigi, farkli meslek gruplarindan birçok kisi “enerji”yi sanatsal yaklasimla yorumluyor.

Sergilenen eserlerin bir albüm haline getirilip gelecek nesillere isik tutacak bir sanat rehberine dönüstürüldügü “Enerji’K Bakis” sergisinde, “Enerji Verimliligi” temali 120 fotograf ve o fotograflardan yola çikarak yazilmis 120 metin ve karikatür ile birlikte bu projeye özel hazirlanmis iki beste, bir kisa film ve bir animasyon film yer aliyor. Sanat dünyasinin önde gelen isimlerinin de destek verdigi sergide, küresel gündem konulari arasinda yer alan enerji verimliligi temasi isleniyor.

Ataol Behramoglu, Kadir Inanir, Sunay Akin, Bülent Emin Yarar, Riza Kiraç, Yetkin Dikinciler, Rasim Öztekin, Mario Levi, Özcan Yurdalan, Eyüp Muhçu, Ahmet Ümit, Oguzhan Akay gibi farkli disiplinlerden isimler projeye yazilari ile destek veriyor. Projede, Feridun Düzagaç, Izzet Keribar, Tayfun Pirselimoglu, Selim Demirdelen, Sitki Kösemen, Merih Akogul, Timurtas Onan, Abdurrahman Antakyali gibi isimler de fotograflariyla yer aliyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçalarin bestecisi Özkan Samioglu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliligi” temasindan hareketle hazirladiklari bestelerin yaninda yine ayni tema üzerinde Riza Kiraç tarafindan “Ask Olsun Murat” isimli bir kisa film çekildi ve Anil Tortop tarafindan çekilen “Zerre” isimli canlandirma film de projeye dâhil edildi.

5 Eylül tarihinde Bursa Kent Meydan AVM’de kapilarini açan “Enerji’K Bakis” sergisi 14 Ekim’e kadar sanatseverleri agirlayacak.

İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…