İzocam prefabrik borular TSE Belgesi aldı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

07.09.2012
İzocam prefabrik borular TSE Belgesi aldı

Izocam camyünü ve tasyünü prefabrik borular, uyumlastirilmis TS EN 14303 standardina göre TSE Belgesi alan boru biçimli "ilk" yalitim ürünleri oldu.

Izocam müsterilerinin talep ve beklentilerini, eksiksiz, zamaninda, küresellesen dünya ve kalite standartlarina uygun sekilde karsilayarak, çevrenin korunmasi ve iyilestirilmesini de gözeterek faaliyetlerini sürdürüyor. Bu çerçevede bir basariya daha imza atan Izocam´in "camyünü ve tasyünü prefabrik borular"i, uyumlastirilmis TS EN 14303 standardina göre TSE Belgesi alan "boru biçimli" ilk yalitim ürünleri oldu.

Izocam boru ürünleri TSE Belgesi kapsaminda yapilan deneyler ile "A1 yangina tepki sinifi"ni sagladiklarini ve muadillerine göre önemli ölçüde yüksek isil direnç saglayan ürünler olduklarini belgelendirmis oldu. Ürünlerin kalitesi, TSE belgesine sahip olmanin yani sira belgede beyan edilen performans degerlerinin üstünlügü ile de dikkat çekti.

Türk Standartlari, Türkiye’nin AB muktesebatina uyum programi çerçevesinde, Avrupa Birligi Ülkelerinde de geçerli olan uyumlastirilmis EN standartlarina muadil olmakla yükümlü... Mineral yün prefabrik boru ürünler geçmiste, Avrupa’da muadili olmayan TS 7232 standardina göre belgelendiriliyordu. Mineral yün borular için artik uyumlastirilmis bir EN standardi bulundugu için belgelendirme TS EN 14303 standardina göre yürütülmektedir.

Izocam´in Kalite ve Yönetim Sistemleri Politikasi:
Izocam sicaga, soguga, sese, yangina ve suya karsi koruma saglayan genis ürün yelpazesi ve teknik danismanlik hizmetleriyle yalitim sektöründe lider konumda yer aliyor. ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Sistemi´ni tesislerinde uygulayan Izocam´in, mineral yün ürünleri EUCEB Belgesine sahip olmasi ile farkini ortaya koyuyor. Izocam mineral yün ürünlerinin; tasyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasi bulunuyor. Binalarda kullanilan Izocam ürünleri, Uluslararasi bir yönetmelik olan, Yapi Malzeme Yönetmeligi’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karsilamasina imkân veren malzeme” anlamina gelen “CE” isareti ile piyasaya arz ediliyor. Tüm Izocam ürünleri Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretiliyor.
 

İzocam prefabrik borular TSE Belgesi aldı