İzocam Öğrenci Yarışması’nda projeler bu kez Beyaz Rusya için hazırlandı.

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

14.03.2016
İzocam Öğrenci Yarışması’nda projeler bu kez Beyaz Rusya için hazırlandı.

11 proje finale kaldi.

Izocam Ögrenci Yarismasi’nda finale kalan projeler belli oldu

Izocam’in sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdigi ve üniversite ögrencilerine büyük firsatlar sunan Izocam Ögrenci Yarismasi’nin bu yil 16.’si düzenlendi. Yarismaya 68 üniversiteden 280 ögrenci basvuru yapti. Her fakülte ve bölümden katilimin saglanabildigi yarismada ögrenciler ‘sosyal ve iklimsel baglamda sürdürülebilir ve çogaltilabilir bir yerlesim’ senaryosu olusturdu.

Ögrenciler hazirladiklari sürdürülebilir yasam senaryolarini 07 Mart 2016’da www.izocamogrenciyarismasi.com adresine dijital olarak yükledi ve jüri üyeleri fikir projelerini Yapi-Endüstri Merkezi’nde gerçeklesen degerlendirme toplantisinda detayli olarak inceledi. ‘Bir Senaryo Bir Proje’ basligiyla “Sosyal ve iklimsel baglamda sürdürülebilir ve çogaltilabilir yerlesim” konulu yarismada 11 proje finale kaldi. Finale kanal ekipler bundan sonraki asamada yasam alanlarinin en temel birimi olan konutlari projelendirecek. Jürinin belirleyecegi ilk üç proje, para ödülünün yani sira Minsk’de yapilacak uluslararasi yarismaya katilmaya da hak kazanacak.

Bu yil 16.’si düzenlenen Izocam Ögrenci Yarismasi’nin konusu “Sosyal ve iklimsel baglamda sürdürülebilir ve çogaltilabilir yerlesim” olarak belirlendi. Iki asamadan olusan yarismanin ilk asamasinda, ögrencilerden sürdürülebilir kent yasamini içeren senaryolarini gelistirdiler. Jüri degerlendirmesi sonucu teslim edilen 41 projeden 11 proje finalist olarak projelerini gelistirmeye hak kazandi.

Beyaz Rusya’nin Brest sehrinin konu edildigi çalismada, sehrin sosyal, kültürel ve iklimsel özelliklerini düsünerek bir yasam alani gelistiren ögrenciler, yarismaya tek ya da 3 kisiye kadar bir ekip kurarak katildilar. Ögrenciler Brest sehrindeki yasam alani için fikir, proje, detay, teknoloji, tartisma kisaca fiziksel çevreye çerçeve olacak senaryoyu serbest bir ortamda yani diledikleri formlarda sundular. 07 Mart 2016 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com adresine yüklenen senaryolar arasindan 09B35G, 1E1E6Y, 1K4R7, 362Ö7A, 580619S, 80142OK, 97032AB, EAY14, LIN0159, MAI2013, OU732 rumuzlu projeler ikinci asamaya geçmeyi basardi.

Ikinci asamada finalist olmaya hak kazanan 11 proje sahiplerine, projelerini gelistirmeleri için jürinin önerileri bildirilecek ve 18 Nisan’a kadar fikirlerini gelistirerek projelendirmeleri ardindan da www.izocamogrenciyarismasi.com adresine detaylandirilmis ve sartnameye uygun proje paftalarini yüklemeleri beklenecek. Ögrenciler yasam alaninin en temel ögesi olan konut ölçegine inerek gelistirdikleri mimari projeleri 23 Nisan 2016’da Yapi-Endüstri Merkezi’nde yapilacak jüri bulusmasinda jüriye canli olarak tüm detaylariyla sunacak. Ayni günün sonunda dereceye giren projeler jüri tarafindan duyurulacak.

Yarisma sonunda dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL ödül ile birlikte 25-28 Mayis tarihlerinde Beyaz Rusya’nin baskenti Minsk’de düzenlenecek uluslararasi finalde ülkemizi temsil etme hakki kazanacak. Bunun yani sira yarismaya katilan tüm ögrencilere katilim sertifikasi, ikinci asamaya geçmeye hak kazananlara ise basari sertifikasi ve bir ödül verilecek.

Yarismanin tüm süreçleri www.izocamogrenciyarismasi.com üzerinden yürütülüyor.

Jüri, ögretim üyeleri ve sektörün duayenlerinden olusuyor...

16. Izocam Ögrenci Yarismasi’nin bu yilki jüri üyeleri yetkin ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusuyor.

Yarismanin jüri üyeleri arasinda ODTÜ Mimarlik Fakültesi ögretim üyesi Prof Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi ögretim üyesi Prof Dr. Mehmet Çaliskan, ITÜ Makine Fakültesi ögretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç, ITÜ Mimarlik Fakültesi ögretim üyesi Y.Doç. Dr. Gülten Manioglu, Günarda Enerji firmasindan Y.Mimar Ali Erkan Sahmali, Suyabatmaz-Demirel Mimarlik firmasindan Y.Mimar Hakan Demirel ve Dilekçi Mimarlik firmasindan Y.Mimar Durmus Dilekçi bulunuyor.

Yarisma Takvimi:
18 Nisan 2016 – Proje teslimi
23 Nisan 2016 – Projelerin Jüriye sunulmasi (Yer: Yapi-Endüstri Merkezi- Fulya, Istanbul)

İzocam Öğrenci Yarışması’nda projeler bu kez Beyaz Rusya için hazırlandı.