İzocam’ın 2015 yılı Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9.16’ya Yükseldi

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

29.12.2015
İzocam’ın 2015 yılı Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9.16’ya Yükseldi

Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan 2014 yilinda ilk kez Kurumsal Yönetim Ilkelerine Uyum Seviyesi derecelendirilen ve 8.76 puan alan Izocam, bu yil puanini 9.16’ya yükseltti. 2015’de tam da 50. yilina girerken ilk kez aldigi puan Izocam için büyük gurur kaynagi olmustu. 2015 yili sonunda ikinci kez tabi tutuldugu derecelendirmeden daha da yüksek not almasi Izocam’in kurumsal yönetimdeki basarisini bir kez daha kanitladi.
 

Izocam’in Kurumsal Yönetim Ilkelerine Uyum Derecelendirmesi, Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan yapildi ve 29.12.2015 – 29.12.2016 dönemi için puani 9.16 olarak belirlendi. Derecelendirme puani, Izocam’in pay sahipleri, kamuyu aydinlatma ve seffaflik, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana basliklarinin Sermaye Piyasasi Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim Ilkeleri çerçevesinde degerlendirilmesiyle hesaplandi.  


Konuyla ilgili açiklama yapan Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “50. yilimizda iki derecelendirme puani sonucunu almak bizim için önemli bir hamle oldu. Özellikle de ikinci yil aldigimiz puanin ilkinden yüksek olmasi çalismalarimizdaki disiplinimiz ve istikrarimizi bir kez daha gözler önüne serdi. Kamuyu Aydinlatma Platformu’nda da yayinlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme puanimiz 2014 yilinda 8,76 iken 2015 yilinda 9.16’ya yükseldi. Bu bizim için gurur verici... 50. yilimiza girerken ilkini ve 50. yilimizi tamamlarken ikincisini elde ettigimiz bu dereceler bizi ayrica sevindirdi. Bundan sonra da mevzuat ve düzenlemelere uyumu saglamak, operasyonel verimliligimizi artirarak paydaslarimiz nezdinde güvenilirligimizi sürdürmek için kurumsalligimizi güçlendirmeye devam edecegiz” dedi.


Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan yapilan açiklamada, “Bu sonuç Sirket’in Sermaye Piyasasi Kurulu tarafindan yayinlanan Kurumsal Yönetim Ilkelerine büyük ölçüde uyum sagladigini göstermektedir. Sirket için olusabilecek riskler tespit edilmis ve kontrol edilebilmektedir. Kamuyu aydinlatma faaliyetleri ve seffaflik üst düzeydedir. Pay ve menfaat sahiplerinin haklari adil sekilde gözetilmektedir. Yönetim kurulunun yapisi ve çalisma kosullari genel olarak kurumsal yönetim ilkeleri ile uyumludur. Sonuç olarak; ulasilan bu not, Sirketin BIST Kurumsal Yönetim Endeksinde bulunmayi üst düzeyde hak ettigini ifade etmektedir.” denildi.
 

Ulusal ve uluslararasi ürün ve yönetim standartlarina uygunlugunu her açidan belgeleyen Izocam, Türkiye’de yalitim sektörünün öncüsü olma sorumluluguyla, her zaman daha iyisi için çalismaya devam ediyor. Bu açidan bakildiginda Izocam’in kurumsal durusuna verilen bu notun ve sektörel basarisinin bir tesadüf olmadigi anlasiliyor. ISO tarafindan hazirlanan “Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kurulusu 2014 Arastirmasi”nda 279. sirada yer alan ve Brand Finance Turkey 2015 Raporu’nda en degerli 100 marka arasinda olan Izocam, 50 yillik tecrübesiyle sektöre yön vermeye devam ediyor.


Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili:12 seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit/ Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23 zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam’ın 2015 yılı Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9.16’ya Yükseldi