İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

02.11.2011
İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

Izocam’in bu sene on ikincisini düzenleyecegi Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nin ilk üç finalisti, Slovakya Bratislava’da, Saint-Gobain Insulation tarafindan gerçeklestirilecek Multi Konfor Binalar Yarismasi’nda ülkemizi temsil edecek.

Izocam tarafindan on ikincisi düzenlenen Yalitim Yarismasi’nda proje konusu, 12-15 aileyi barindiracak sürdürülebilir bir mahallenin gelistirilmesi olacak. Yarismada; söz konusu mahalledeki altyapi, ofisler, eglence ve dinlenme alanlarinin mevcut binalarda tekrar kullanimla çözülmesi ve bu yapilarin kentle iyi bir sekilde bütünlesmesinin saglanmasi hedeflenecek.

Ögrenciler Yalitim Yarismasi’nda; Ingiltere’de Nottingham Trent Basin bölgesinin yenilenme programi kapsaminda, sürdürülebilir bir yasamin tasarimini gerçeklestirecek. Tasarlanacak olan mahallenin konumlandirildigi yerde daha genis alanlarda bir yenilenme vizyonunun gelistirilmesi ve etkili bir ev-is planinin temin edilmesi kriteri aranacak.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlik, Insaat Mühendisligi ve Makine Mühendisligi Lisans ve Yüksek Lisans ögrencilerinin katilabilecegi “Izocam 12. Yalitim Yarismasi’nda”, ulusal jüri, ses yalitimi, yangin güvenligi, ekolojik binalar ve yapi fizigi konusunda yetkin ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusacak.

Basvurulari Kasim ayinda baslayan yarismada, ögrenciler projelerini en geç 2 Nisan 2012’ye kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 12 Nisan 2012 tarihinde yapilacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylasan proje sahipleri, 22-25 Mayis tarihleri arasinda Slovakya’nin baskenti Bratislava kentinde düzenlenecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil etme hakki kazanacak. Ulusal yarismanin birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarisma ile ilgili detayli bilgiye ve basvuru formuna  www.yalitimyarismasi.comadresinden ulasilabilir. Ayrica tüm sorular ve iletisim için Yapi Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.

İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı