İzocam, OZİ ile 100 Bin Çocuğa Enerji Verimliliğini Anlattı!

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.08.2015
İzocam, OZİ ile 100 Bin Çocuğa Enerji Verimliliğini Anlattı!

Izocam’in sosyal sorumluluk kapsaminda ilkögretim ögrencilerine yönelik yürüttügü OZI projesi, 2014-2015 egitim yilinin sona ermesiyle birlikte 100 bin çocuga ulasti.
Milli Egitim Bakanligi ile ortaklasa yürütülen projede çocuklar, ‘yalitim-enerji tasarrufu’ iliskisi, ‘yalitimin dogaya ve çevreye katkisi’ gibi konulari eglenerek ögrendi.

Ülkemizde yalitim bilincini yaymayi görev bilerek etkili sosyal sorumluluk projelerine imza atan Izocam, OZI projesiyle 100 bin çocuga ulasmanin gururunu yasiyor. 12 Nisan 2010 tarihinde baslayan ve Milli Egitim Bakanligi ile ortaklasa yürütülen projede, ilkögretim 3, 4 ve 5. sinif ögrencilerine yönelik egitim verildi. Kocaeli’nin Gebze ve Dilovasi ilçeleri, Ankara’nin Çankaya, Yenimahalle ve Gölbasi ilçeleri, Eskisehir’in Odunpazari ve Tepebasi ilçeleri, Istanbul’un Kadiköy, Bakirköy, Besiktas, Sisli, Atasehir, Sariyer ve Beyoglu ilçelerinde 350 okulda 100 bin çocuga yalitim, enerji verimliligi ve çevre konusunda önemli bilgiler aktarildi.
 

Yalitim ve enerji verimliligi konularindaki çalismalariyla 50 yildir sektörüne örnek olan Izocam, OZI projesinde, ögrencilere yalitimin enerji verimliligine ve çevreye etkisini eglenerek ögretmeyi amaçladi. Proje kapsaminda, yalitim ve enerji verimliligi konularini daha renkli, eglenceli ve akilda kalacak sekilde anlatmak için ünlü karikatürist Varol Yasaroglu ve Grafi 2000 ekibi ile isbirligi gerçeklestirdi. Grafi 2000 ekibi, pedagog görüsü alarak “OZI” karakterinin maceralarini anlatan 10 dakikalik bir animasyon filmi hazirladi. Film ile birlikte egitimde kullanilmasi amaciyla 30 dakikalik bir sunum da düzenlendi. Egitimi vermek üzere pedagoji egitimi almis, çocuk tiyatrolarinda aktif olarak çalisan deneyimli bir tiyatrocuyla da is birligi yapildi. Ögrenciler, OZI’nin maceralariyla hem eglendi hem de yalitimin enerji verimliligi ve çevre üzerindeki olumlu etkilerini ögrendi.
 

OZI projesinin 5 yildir Izocam’in gözbebegi oldugunu vurgulayan Satis ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem; “Sektördeki öncü kimligimizden yola çikarak yalitim konusunda toplumu bilinçlendirmeyi kendimize misyon edindik. Gerçeklestirdigimiz bilinçlendirme çalismalarinda, daha yasanilabilir bir dünya için gelecegimizin teminati olan çocuklarimiza da yer verdik. Bugünün egitimli çocuklarinin, yarinin bilinçli bireyleri olacagi savindan yola çikarak OZI projesini baslatma karari aldik. Yalitimin enerji verimliligine ve çevreye katkisini renkli ve akilda kalici bir sekilde anlatmak istedigimiz projemizde, Grafi 2000 ekibinin çizgileriyle ortaya çikan OZI karakteri, çocuklar tarafindan çok sevildi. Yalitimin önemini OZI’nin maceralarini izleyerek ögrenen çocuklar, ayni zamanda eglenceli bir de ders saati geçirmis oldular. 5 yil devam eden proje kapsaminda 100 bin ögrenciye ulasarak çocuklarimizi yalitim, enerji verimliligi ve çevre konularinda bilinçlendirdik. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen Istanbul, Ankara, Kocaeli ve Eskisehir Il Milli Egitim Müdürlüklerine de ayrica tesekkür ediyoruz” dedi.
 

Verilen egitim çerçevesinde; “Küresel Isinmanin Sebepleri”, “Enerji Kaynaklari ve “Yenilenebilir Enerji”, “Birincil Enerji Kaynaklari Fosil Yakitlar”,  “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “Iklim Degisikligi”,  “Küresel Isinma ile Mücadele Nasil Olmali?” ve “Yalitimla Enerji Tasarrufu Nasil Olur?” baslikli konularda ögrenciler bilgilendirildi. 1 ders saati boyunca gerçeklesen egitimlerin sonunda ögrencilere Ozi’nin maceralarinin yer aldigi cd, Ozi’nin resminin yer aldigi brosür ve Ozi resimli kirtasiye malzemelerinden olusan minik bir de set hediye edildi.

İzocam, OZİ ile 100 Bin Çocuğa Enerji Verimliliğini Anlattı!