15. Yalıtım Yarışmasında Öğrenciler Kazakistan’dan Ödülle Döndü

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.06.2015
15. Yalıtım Yarışmasında Öğrenciler Kazakistan’dan Ödülle Döndü

Izocam’in bu yil on besincisini düzenledigi Yalitim Yarismasi´nin uluslararasi asamasi sonuçlandi. Ülkemizi Kazakistan´daki finalde temsil eden Ortadogu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ögrencileri Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoglu ve Burak Ilhan, birinci Jüri Özel Ödülünü kazandi.   
 

Izocam tarafindan on besincisi düzenlenen Yalitim Yarismasi’nin uluslararasi asamasi 27-30 Mayis tarihleri arasinda gerçeklestirildi. Astana sehrinin zorlayici karasal iklim sartlarini göz önünde bulundurarak, EXPO’nun “Gelecegin Enerjisi” temasina uygun, yeni kentsel mekanla bütünlesen sürdürülebilir binalar tasarlayan ögrenciler, jürinin önünde sunumlarini gerçeklestirdi. Yarismanin jüri koltugunda Kazakistan’dan Zaure Aitayeva, Telman Tyshkanbaev, Yerlan Sakipov, Zhomart Mussayev, Kirgizistan’dan Yuri Smirnov, Polonya’dan Slawomir Szpunar, Isveç’den Leif Andersson ve Almanya’dan Roland Matzig yer aldi. 20 ülkenin en iyi projelerinin yaristigi uluslararasi Yalitim Yarismasi’nin kazananlari jüri degerlendirmesinin ardindan belli oldu.
 

1300 ögrencinin katildigi yarismanin sonucunda Türkiye´yi temsil eden ekiplerden ODTÜ ögrencileri Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoglu ve Burak Ilhan birinci Jüri Özel Ödülüne layik görüldü. 6 yildir Isover ile uluslarasi bir boyut kazanan Izocam Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nin finalistleri ikinci kez Jüri Özel Ödülünü ülkemize kazandirmis oldu.
 

Yarismada Kazakistan birincilik ödülünü, Fransa ikincilik ödülünü, Romanya ise üçüncülük ödülünü kazandi. Yarismada ayrica birinci Jüri Özel Ödülü Türkiye’nin, ikinci Jüri Özel Ödülü Slovakya’nin, Üçüncü Jüri Özel Ödülü ise Çek Cumhuriyeti’nin oldu.
 

 

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

15. Yalıtım Yarışmasında Öğrenciler Kazakistan’dan Ödülle Döndü