“OZİ” Ankara eğitimleri ile birlikte 55.000 çocuğa ulaştı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

06.06.2012
“OZİ” Ankara eğitimleri ile birlikte 55.000 çocuğa ulaştı

2010 - 2011 egitim-ögretim yilinda Kadiköy, Bakirköy, Gebze, Dilovasi, Sisli, Atasehir Ilçe Milli Egitim Müdürlükleri’ne bagli okullarda gerçeklestirilen Ozi egitimlerinde 15.000 çocuga ulasildi. 2011–2012 Egitim&Ögretim yilinda da Atasehir ve Ankara’da gerçeklestirilen ve 21.000 çocuga ulasilan egitimler, önümüzdeki sene devam etmek üzere 25 Mayis’ta tamamlandi.

Ögrencilerin, eglenerek ögrenmesi amaçlanan proje kapsaminda, Çocuk tiyatrolarinda görevli bir oyuncu tarafindan verilen egitimin ardindan ögrenciler, “Yalitim”in Enerji Verimliligi üzerindeki önemini Grafi 2000 Ekibinin hazirladigi ve “OZI” karakterinin maceralarini anlatan çizgi film ile ögrendiler. Egitimlerde, “yalitim” ve “enerji tasarrufu” ile ilgili, ilkögretim 3, 4 ve 5. sinif ögrencilerine bir ders saati boyunca egitim verildi. Ankara’da gerçeklestirilen egitimlerde 9.000 çocuga ulasilirken, projenin basladigi tarihten bu güne kadar 55,000 çocuga ulasilmis oldu.

Egitim çerçevesinde; “Küresel Isinmanin Sebepleri”, “Enerji Kaynaklari ve Hidro Elektrik Santralleri”, “Birincil Enerji Kaynaklari Fosil Yakitlar”, “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “Iklim Degisikligi”, “Küresel Isinma ile Mücadele Nasil Olmali?” ve “Yalitimla Enerji Tasarrufu Nasil Olur?” baslikli konularda ögrenciler bilgilendirildi.

25 Mayis tarihinde Ankara etabi tamamlanan projenin, 2012-2013 egitim-ögretim yilinda da diger illerdeki okullara tasinmasi planlaniyor.