İzocam’dan Gaziantep’e Pasif Ev

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

29.05.2015
İzocam’dan Gaziantep’e Pasif Ev

Gaziantep Sanayi Odasi tarafindan tahsis edilen ve GAP BKI ile UNDP isbirliginde gelistirilen GAP Enerji Verimliligi Danismanlik ve Kuluçka Merkezi binasi, Alman Pasif Ev Enstitüsü’nün EnerPHit kriterine göre tasarlandi ve tadilati yapildi. Merkez binasinin yapiminda Izocam tüm yalitim ürünlerini saglarken, güçlü bilgi birikimi ile projeye yalitim mühendisligi ve teknik danismanligini da sundu.

Izocam, 50 yil önce enerji verimliliginin önemini kavrayarak AR-GE yatirimlariyla bu alanda  detayli arastirma ve çalismalar yürüttü. Pasif Ev temelli Multi Konfor Ev’lerin insasi üzerine teknik ve mühendis kadrosunun gelisimini saglayan, en verimli ürün kullanimlarini belirleyen Izocam, bugün Multi Konfor Ev niteliklerine sahip binalarin insa edilmesinde öncü sirketler arasinda ilk siralarda yer aliyor.
 

Izocam’in bugüne dek yapimina detay ve ürün destegi saglayarak katkida bulundugu, 2013 yilinda insa edilen ve Pasif Ev Sertifikasina haiz Gaziantep Belediyesi Insan Kaynaklari Binasi da Multi Konfor özellikler tasiyor ve  2014’de Sanliurfa’da camyünü yalitimla enerji etkin yenilemesi yapilan Bölge Idare Mahkemesi binasi da isi, ses yalitimi ve yangin güvenligi ile Multi Konfor özellikler tasiyor. Weber (siva, boya) ve Saint Gobain Rigips  (alçi, iç ve dis cepheler için alçi plaka) firmalarinin da malzeme destegi verdigi bu proje ile Multi Konfor Binalarin enerji verimliligine katkisinin bir kez daha alti çizilmis oluyor.
 

Izocam son olarak Nisan 2015’de açilisi gerçeklestirilen GAP Enerji Verimliligi Danismanlik ve Kuluçka Merkezi’nin yalitim ürünlerini saglayarak, yalitim mühendisligi ve teknik danismanligi ile de bu ürünlerin en dogru sekilde uygulanmasinda rehberlik etti. Gaziantep Sanayi Odasi tarafindan tahsis edilen ve GAP BKI ile UNDP isbirliginde gelistirilen bu Merkez binasi, Alman Pasif Ev Enstitüsü’nün EnerPHit kriterine göre tasarlandi ve tadilati yapildi. GAP Enerji Verimliligi Danismanlik ve Kuluçka Merkezi binasi, Türkiye’de tadilat görmüs bina kategorisinde EnerPHit sertifikasina sahip ilk ve tek enerji-etkin bina olacak. Binada yilda %74 oraninda enerji tasarrufu saglanmasi amaçlaniyor.
 

Yalitim amaciyla çatida 240 mm kalinlikta, 0,035 W/mK isi iletkenliginde Camyünü silte, duvarlarda içten 60 mm ve distan ise 160 mm kalinlikta, 0,033 W/mK isi iletkenliginde Camyünü levha, zemin ve toprakalti dis duvarda 200 mm kalinlikta, 0,035 W/mK isi iletkenliginde Foamboard levha kullanildi. Böylelikle yapi elemanlarinin toplam isi geçis katsayilari sirasiyla çatida 0,13 W/m2K, duvarda 0,14 W/m2K ve zeminde 0,14 W/m2K olarak saglandi.
 

GAP Enerji Verimliligi Danismanlik ve Kuluçka Merkezi Hakkinda:

Kuluçka Merkezi, “Güneydogu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarinin Kullanimi ve Enerji Verimliliginin Artirilmasi” projesi kapsaminda kuruldu. Enerji Verimliligi Danismanlik sirketleri tarafindan kullanilacak olan GAP Enerji Verimliligi Danismanlik ve Kuluçka Merkezi, projenin en önemli faaliyetlerinden biri ve merkez, Gaziantep Sanayi Odasi ve Gaziantep Üniversitesi isbirligi ile GAP Bölgesel Kalkinma Idaresi ve UNDP tarafindan insa edildi. 
 

Güneydogu Anadolu Bölgesi’nde Enerji Verimliligi Danismanlik (EVD) sirketleri bulunmuyor. Bölge’de enerji verimliligini sürdürülebilir bir sekilde gelistirmek için yerel Enerji Verimliligi Danismanlik sirketlerinin kurulmasinin tesvik edilmesi çok önemli. Bu nedenle kurulan GAP Enerji Verimliligi Danismanlik ve Kuluçka Merkezi, sanayide ve binalarda enerji verimliliginin artirilmasi için enerji denetimlerinin yapilmasinda ve danismanlik hizmetlerinin saglanmasinda önemli bir rol oynayacak.
 

Pasif Ev, Alman Pasif Ev Enstitüsü’nün belirledigi ve uluslararasi anlamda taninan bir enerji-verimli bina standardidir. Yüksek yalitimli pasif evler, isitma veya sogutma amaciyla çok az enerji tüketirler.
 

Izocam, Pasif Evler ve Multi Konfor Binalar:
Izocam, pasif ev prensiplerinden yola çikarak gelistirdigi Multi Konfor Binalar ile en üst düzeyde isil konforu yüksek enerji tasarrufuyla sunarken, kusursuz akustik ve görsel konfor, kaliteli iç ortam havasi, yangin korunumu ve güvenligi saglar. Izocam’in sürdürülebilir yapilar gelistirme stratejisinin merkezinde yer alan Multi Konfor Binalar, hem iç mekânlarda hem de dis mekânlarda tasarimda esnek çözümlere imkân saglarken en az % 90 enerji tasarrufu hedefler.

İzocam’dan Gaziantep’e Pasif Ev