İzocam 15. Yalıtım Yarışması Sonuçları Belli Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

16.04.2015
İzocam 15. Yalıtım Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Izocam’in bu yil on besincisini düzenledigi Yalitim Yarismasi’nin kazananlari belli oldu. “Astana’nin çetin iklim kosullarinda ‘sürdürülebilir konut’ neyi ifade etmektedir?” sorusuna yanit arayan ögrencilerden birinciligi Yildiz Teknik Üniversitesi Mimarlik Bina Arastirma ve Planlama Bölümü yüksek lisans ögrencisi Ferhat Bulduk kazandi. Ögrenciler ödüllerini 38. Yapi Fuari’nda aldilar.

 

 

Ortadogu Teknik Üniversitesi Mimarlik ve Yapi Bilimleri bölümünden Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoglu ve Burak Ilhan ikinci olurken, Mimarlik bölümünden Eren Güney, Ayça Gülben Sapaz ve Mert Çagdas Baykal’in projesi de üçüncü olmaya hak kazandi.

 

Dereceye giren ilk üç proje Kazakistan’in Astana kentinde gerçeklesecek Uluslararasi Multi Konfor Binalar Yarismasi’nda ülkemizi temsil edecek.

 

Izocam tarafindan on besincisi düzenlenen Yalitim Yarismasi’nin sonuçlari açiklandi. 150 ögrencinin basvurdugu yarismada ögrenciler, Astana sehrinin zorlayici karasal iklim sartlarini göz önünde bulundurarak, EXPO’nun “Gelecegin Enerjisi” temasina uygun, yeni kentsel mekanla bütünlesen sürdürülebilir binalar tasarladi. Yarisma sonunda Yildiz Teknik Üniversitesi Mimarlik Bina Arastirma ve Planlama Yüksek Lisans ögrencisi Ferhat Bulduk birinci olurken, Ortadogu Teknik Üniversitesi Mimarlik ve Yapi Bilimleri bölümünden Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoglu ve Burak Ilhan ikinci, Ortadogu Teknik Üniversitesi Mimarlik bölümünden Eren Güney, Ayça Gülben Sapaz ve Mert Çagdas Baykal ise üçüncü oldu. Ögrenciler ödüllerini 24 Nisan’da 38. Yapi Fuari’nda düzenlenen özel bir etkinlikle Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut ve Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem’in elinden aldilar. Yapi Fuari’na da katilma firsati yakalayan ögrenciler ödül töreni öncesinde, Izocam standinda bulunan ve ödüllü interaktif bir oyun olan Aklin Yolu’nu da deneyimleyerek keyifli zaman geçirdiler.

 

Yarismanin jüri koltugunda ITÜ Makina Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç, ODTÜ Mimarlik Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çaliskan, ITÜ Mimarlik Fakültesi Ögretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioglu, Dilekçi Mimarlik Kurucusu Durmus Dilekçi, Günarda Proje Yönetimi Kurucusu Erkan Sahmali ve Suyabatmaz Demirel Mimarlik Ortagi Hakan Demirel yer aldi.

 

Ulusal asamayi kazanan birinci proje 7 bin, ikinci proje 5 bin ve üçüncü proje 3 bin TL ödül kazandi. Dereceye giren ilk üç proje ayni zamanda uluslararasi yarismada ülkemizi temsil edecek. 20 ülkenin en iyi projelerinin yarisacagi uluslararasi asama 27-30 Mayis 2015 tarihlerinde Kazakistan’in Astana sehrinde gerçeklesecek.  

 

 

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam 15. Yalıtım Yarışması Sonuçları Belli Oldu