İzocam Epd Belgesi’nin Sahibi Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

09.04.2015
İzocam Epd Belgesi’nin Sahibi Oldu

Izocam, 50. yilini yalitim sektöründe yine bir ilki gerçeklestirerek kutluyor. 50 yildir sektörüne kazandirdigi yeniliklerle öncülügünü sürdüren Izocam, 1 Nisan 2015 tarihi itibariyla camyünü ve tasyünü ürünler için EPD (Environmental Product Declaration - Çevresel Ürün Beyani) Belgesi’nin sahibi oldu. Türkiye’de Isi Yalitim Malzemeleri üreticileri içinde EPD Belgesi’ne sahip ilk kurulus olan Izocam, yalitimin çevreye ve dogaya katkilarini her firsatta gündeme getirdigi gibi, ürünlerinin çevresel performansini da beyan ediyor.

 

EPD (Environmental Product Declaration - Çevresel Ürün Beyani), ürün veya hizmete ait dogrulanmis nicel çevresel bilgilerin seffaf olarak toplumla paylasimini ve böylece çevreye olumsuz etkileri daha az olan ürün ve hizmetlerin tesvik edilmesini amaçliyor. EPD belgeleri, yapi malzemelerinin çevresel performansi açisindan aydinlatici bilgiler içeriyor. Ayrica malzemelerin verimlilikleri ile ilgili bilgi edinmeyi mümkün kiliyor.

 

Çevresel Ürün Beyani, ISO 14025’e göre hazirlanan üçüncü tip beyan olarak biliniyor. Uluslararasi ölçekte kabul gören bir sistem ve bagimsiz kuruluslar tarafindan onaylaniyor. Çevresel ürün bildirimlerinin (EPD) hazirlanmasinda ürün siniflandirma kurallari (PCR) esas aliniyor. 

 

Çevresel ürün beyanli (EPD’li) ürünler, LEED, BREEAM gibi yesil bina sertifikasyon sistemlerinde ek kredi puanlari kazanilmasina imkân taniyor. EPD Belgeleri sayesinde elde edilen avantajlar arasinda;

 

  • Avrupa Birligi (AB) yasal mevzuatina uyum,
  • Uluslararasi taninirlik,
  • Yesil bina pazarinda tercih edilmek,
  • Sektörde rekabet yer aliyor.

 

Izocam sahip oldugu belgelerle sektöre örnek olmaya devam ediyor

 

EPD Belgesine sahip olmasinin yani sira; Izocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Sistemi’ni tesislerinde uyguluyor. Izocam’in ayrica mineral yün ürünlerinin; tasyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasi bulunuyor. Ayrica Çati Siltesi ve Rulopan ürünleri için AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahip. Binalarda ve tesisatlarda kullanilan Izocam ürünleri, AB Yapi Malzemeleri Tüzügü’nün (CPR) eslenigi olan Yapi Malzeme Yönetmeligi’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karsilamasina imkân veren malzeme” anlamina gelen “CE” isareti ile piyasaya arz ediliyor. Tüm Izocam ürünleri Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretiliyor.

 

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam Epd Belgesi’nin Sahibi Oldu