İZOCAM MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.01.2015
İZOCAM MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Izocam’in Mesleki Yeterlilik Egitimleri, 2015 yilinda da hiz kesmeden devam ediyor. Izocam, 2015 yilindan itibaren insaat ve tesisat islerinde çalisacak ustalar için zorunlu hale gelen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi egitimlerini ücretsiz olarak sunuyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatlarina göre egitilen ustalar, egitimler sonrasi akredite belgelendirme merkezi tarafindan yapilan sinavlari basariyla tamamladiklarinda belgeyi almaya hak kazaniyor.
 

Türkiye-Yol-Is Intes Egitim Santiyesi Sincan - Ankara’da 12-16 Ocak tarihleri arasinda üçüncüsü gerçeklestirilen ‘Isi Yalitimcisi’ egitimine 20 usta katildi. Türkiye’nin farkli noktalarindan gelen ustalara, teorik ve uygulamali olmak üzere iki asamada egitim veriliyor. Egitimde ustalara, malzeme bilgisi ile birlikte dogru uygulama yapimlari ögretilerek, sektörde dogru bilinen yanlis bilgiler düzeltiliyor. Ustalara ayrica aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikartmalari konularinda da egitim veriliyor.

Egitimler, Izocam’in konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi ve Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlilerinin gözetiminde gerçeklestiriliyor. Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik usta egitimleri, Isi Yalitiminda Is Organizasyonu, Is Sagligi ve Güvenligi, Temel, Döseme ve Tavanlarda Isi Yalitimi, Duvarlarda Isi Yalitimi (Sivali Dis Cephe Yalitim Sistemleri-Mantolama ve Dis duvar içten yalitim sistemleri) ve Çatilarda Isi Yalitim uygulamalari alt birimlerinden olusuyor.

Egitimlerin ardindan belgelendirme için Akredite Belgelendirme Merkezi olan Intes MYM tarafindan teorik ve agirlikli uygulama olmak üzere iki asamadan olusan ölçme ve degerlendirme sinavi ile ustalarin yetkinlikleri degerlendiriliyor.  

‘Isi Yalitimcisi’ egitiminin yani sira Türkiye Yol-Is Intes Egitim Santiyesi’nde Aralik-2014 ve Ocak-2015 tarihleri arasinda ‘Alçi Levha Uygulayicisi’ egitimi de verildi. Rigips ile birlikte MYK mevzuatlarina uygun olarak gerçeklesen egitimde Yalitimli Alçi Levha Duvar ve Asma Tavan Sistemleri-Iç Yalitim Usta Egitimleri yapildi. 4 gün süren egitimlerin sonunda akredite belgelendirme merkezi tarafindan yapilan Mesleki Yeterlilik sinavinda basarili olanlar belge almaya hak kazandi.
Izocam, yapilan tüm egitimlerde yalitim alaninda çalisanlarin niteliginin yükseltilmesi ve sektörde ihtiyaç duyulan yeni is gücüne meslegin gerektirdigi bilgi, beceri ve davranislarin kazandirilmasi, yanlis veya gereksiz malzeme seçimine ve uygulamalara son verilerek, hem tüketicinin korunmasini hem de ülke ekonomisinin gelismesini hedefliyor.

Ulusal Meslek Standartlari çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi egitiminden faydalanmak isteyenler basvurularini Izocam’a yapabiliyor. Bunun haricinde ustalar kendilerini yeterli ve güvenli gördükleri konuda Intes MYM, Tebar ya da Belgetürk’e basvuru yaparak da sinava girebiliyor. Izocam’in katkilariyla özel sartlarda Ulusal ve Uluslararasi geçerliligi olan akredite edilmis belge olarak nitelendirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi teminine yönelik usta egitimlerinden faydalanmak isteyenlerin nüfus cüzdani fotokopisi ve 2 adet vesikalik resimlerini sinavdan 15 gün önce Izocam’a ulastirmalari gerekiyor.

 

İZOCAM MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR