İZOCAM ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGESİ´NİN SAHİBİ OLDU

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

09.01.2015
İZOCAM ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGESİ´NİN SAHİBİ OLDU

Çevreye saygi çalisma ilkelerinin basinda gelen Izocam, bu çerçevede her 5 yillik revizyon döneminde  yeni teknolojileri bünyesine katiyor, isi kaybi az olan modern firinlar kuruyor, atik isinin geri kazanilmasi ile hava üretim ve tüketiminde degisiklikler yapiyor, makina modernizasyonu ile spesifik enerji tüketimini sürekli azaltiyor. Bütün bu faaliyetleriyle yeni bir basariya imza atan Izocam, “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Belgesi”ne layik görüldü.


Izocam, müsterilerinin talep ve beklentilerini, eksiksiz, zamaninda, küresellesen dünya ve kalite standartlarina uygun sekilde karsilayarak, çevrenin korunmasi ve iyilestirilmesini de gözeterek faaliyetlerini sürdürüyor. Buna en güzel örnek ise 1990’li yillarda 1 ton imalat için 2,5 birim enerji harcayan Izocam’in, gerçeklestirdigi yatirim ve iyilestirmeler ile bugün harcadigi enerjiyi 1 birime düsürmeyi basarmasi… Enerjinin öneminin giderek artis gösterdigi günümüzde, enerji verimliligine yönelik çalismalari bulunan Izocam, basarisini ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Belgesi ile kanitladi.

1993’den bu yana gelen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri  ve OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Yönetim Sistem Belgelerine ilave olarak Aralik ayinda geçirilen basarili  denetim ile birlikte ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri belgesi ile Izocam basari yolunda ilerlemeye devam ediyor. Yillardir, enerji yogunlugu ve üretiminde enerji parametrelerini izleyen Izocam, enerji tüketimine yönelik sürekli iyilestirmeler yapiyor.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Nedir?

Yeni bir standart olan ISO 50001, Haziran 2011’de ISO Uluslararasi Standardizasyonu tarafindan yayinlandi ve ülkemizde TS EN ISO 50001 olarak Aralik 2011’de yürürlüge girdi. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemlerinde temel amaç, enerji kullaniminda iyilestirmeler yaparak birim üretim basina tüketilen enerjiyi azaltmaktir. Baska bir deyisle; tüketilen elektrik, dogalgaz gibi enerjilerin  azalim hedeflerine yönelik aksiyon planlari ve enerji performans göstergeleri olusturulmasini, üretim miktari basina tüketilen enerjinin azaltilmasina yönelik projeler gelistirilmesini, uygulanmasini, kontrol edilmesini ve kayit altina alinmasini saglamaktir. 

Izocam’in Kalite ve Yönetim Sistemleri Politikasi:

Izocam sicaga, soguga, sese, yangina ve suya karsi koruma saglayan genis ürün yelpazesi ve teknik danismanlik hizmetleriyle yalitim sektöründe lider konumda yer aliyor. ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Sistemi`ni tesislerinde uygulayan Izocam’in, mineral yün ürünleri EUCEB Belgesine sahip olmasi ile farkini ortaya koyuyor. Izocam mineral yün ürünlerinin; tasyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasi bulunuyor. Izocam ürünleri, Uluslararasi Yapi Malzeme Yönetmeligi’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karsilamasina imkân veren malzeme” anlamina gelen “CE” isareti ile piyasaya arz ediliyor. Tüm Izocam ürünleri Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretiliyor.

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili:12
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yigit/ Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

 

İZOCAM ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGESİ´NİN SAHİBİ OLDU