İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde Enerji Verimli Kentler Kurmanın Önemini Vurguluyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

08.11.2014
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde Enerji Verimli Kentler Kurmanın Önemini Vurguluyor

Her yil 8 Kasim olarak kutlanan Dünya Sehircilik Günü kapsaminda Izocam, Kentsel Dönüsüm ve Multi Konfor Binalar konusuna bir kez daha dikkat çekiyor.Izocam, artan nüfus ve giderek büyüyen sehirler karsisinda yükselenenerji tüketimini durdurmak ve mümkünse azaltmak için yalitimin gerekli oldugunun altini çiziyor.

Son dönemde uygulamaya alinanKentsel Dönüsüm çalismalari ile afet ve deprem riskli yapilar yeniden yapilaniyor veya yenileniyor. Ömrünü tamamlamis bu binalarin Kentsel Dönüsüm çerçevesinde yenilenmesi isi, su, ses ve yangin yalitimli, enerji verimli binalar insa edilmesi için de büyük bir firsat sunuyor. Dogru sekilde yalitim uygulanan binalarda, isi yalitimi ev ve ülke ekonomisine katki saglarken, yangin yalitimi olasi bir yanginda can ve mal kaybi olmasini önlüyor.Yalitim uygulanan binalar sayesinde enerji tüketimi ve karbon salimi azaltiliyor. Çevresel sürdürülebilirlige fayda saglayan enerji etkin binalarla, kentlerin enerji verimliligine ve yasanan çevrelere katkisi artiyor.

Kentsel Dönüsüm çalismalari devam ederken Izocam’in, düsük enerji, sifir enerji ve arti enerji binalari çalismalari da bu noktada büyük önem arz ediyor. Kentlerin kimliginin tahrip görmeden gelecek kusaklara aktarilmasinda enerji tasarruflu Multi Konfor binalarin arttirilmasi gerekiyor. Multi Konfor olarak adlandirilan bu yapilarda en önemli adim tasarim olup, tasarimda yüksek kalinliklarda kullanilan yalitim malzemeleri ile enerji ihtiyacini mümkün oldugunca azaltmak enerji verimliliginde sürdürülebilirligi sagliyor, ayni zamanda kentlerin tahribatini en aza indirgiyor.

Dünya Sehircilik Günü kapsaminda;kentlerin dogal yasaminin korunmasi için yalitimin büyük önem arz ettigini vurgulayan Izocam Satis ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem; yalitima ihtiyaç duyan konut stogunun etkin bir sekilde enerji verimli hale kisa sürede dönüstürülmesi gerektigine dikkat çekti.

Fatih Öktem;“1 Ocak 2011’den itibaren yürürlüge giren BEP yönetmeligi ile birlikte önümüzdeki 10 yilda mevcut binalarda ve tesisatta yalitim seviyelerinin daha çok artacagini, sektöre, ülkeye ve bireylere büyük katkilari olacagini tahmin ediyoruz. Niteliksiz konut stogunu ve çarpik kentlesmeyi iyilestirmek üzere hazirlanmakta olan kentsel dönüsüm ile, enerji etkin binalarin tasarlanarak hayata geçirilmesi gerekir. Tüm yapilarin isi, su, ses ve yangin yalitimli olmasi kentlerin yasamlarinin sürdürülmesine büyük katki saglayacaktir.” dedi.
 

İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde Enerji Verimli Kentler Kurmanın Önemini Vurguluyor