Enerji Ve Sanat Eskişehir’de Buluştu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

26.11.2014
Enerji Ve Sanat Eskişehir’de Buluştu

Izocam ve IFSAK (Istanbul Fotograf ve Sinema Amatörleri Dernegi) is birliginde, çok sayida ünlü ismin eserlerinin de yer aldigi Enerji’k Bakis,  26 Kasim – 12 Aralik tarihleri arasinda Eskisehir Büyüksehir Belediyesi Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde sergilenecek. Türkiye’nin farkli illerinde sergilenen Enerji’k Bakis bu yil 11. kez kapilarini açiyor. Sergi bugüne dek 4.000 sanatseverle bulustu.

 

Enerji’k Bakis Projesi, Izocam ve IFSAK isbirliginde gelecege isik tutmak, çocuklarin, gençlerin, bireylerin dikkatinin farkli bir bakis açisiyla enerji verimliligine çekilmesi hedefiyle dogdu. Dogru yalitim uygulamalariyla, aile ve ülke ekonomisi ile enerji tasarrufuna katki saglanmasi gerekliligini her firsatta vurgulayan Izocam, IFSAK isbirliginde bu misyonunu “Enerji’k Bakis” sergisine tasidi. Farkli meslek gruplarindan kisilerin bir araya gelerek olusturdugu sergide enerjinin sanatsal olarak islendigi eserler yer aliyor.

Izocam ve IFSAK’in bu projedeki çikis noktasi, gelecege enerji konusunda isik tutmak, çocuklarin, gençlerin ve bireylerin dikkatinin enerji verimliligine çekilmesi oldu. Projenin ana yapisi, öncelikle fotograflari baz alarak farkli disiplinlerinden kisiler ile enerjiye sanatsal açidan yaklasmak…

Projede “sanatçi” duyarliligi ile enerji verimliligine ayna tutulmasi hedefleniyor. IFSAK (Istanbul Fotograf Sinema Amatörleri Dernegi) ile birlikte yürütülen proje kapsaminda, aralarinda birçok taninmis ismin de yer aldigi birçok fotografçi “enerji”yi sanatsal yaklasimla yorumluyor. Eserleriyle projeye katkida bulunanlar fotograf, edebi metin (öykü, düz yazi, ani, siir vb.), kisa film, karikatür, animasyon film ve beste dallarinda yaraticiliklarini ortaya koyuyor. Sergilenen bu eserler, albüm haline getirilerek gelecek nesillere isik tutacak bir sanat rehberine dönüstürüldü.

Sanat dünyasinin önde gelen isimlerinin destek verdigi “Enerji’k Bakis” sergisinde küresel gündem konulari arasinda yer alan “Enerji Verimliligi” temali 120 fotograf, o fotograflardan yola çikilarak yazilmis 120 metin ve karikatürler ile birlikte bu projeye özel hazirlanmis iki beste, bir kisa film ve bir animasyon film yer aliyor.

Ataol Behramoglu, Kadir Inanir, Sunay Akin, Bülent Emin Yarar, Riza Kiraç, Yetkin Dikinciler, Rasim Öztekin, Mario Levi, Özcan Yurdalan, Eyüp Muhçu, Ahmet Ümit, Oguzhan Akay gibi farkli disiplinlerden isimler projeye yazilari ile destek veriyor. Projede, Feridun Düzagaç, Izzet Keribar, Tayfun Pirselimoglu, Selim Demirdelen, Sitki Kösemen, Merih Akogul, Timurtas Onan, Abdurrahman Antakyali gibi isimler de fotograflariyla yer aliyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçalarin bestecisi Özkan Samioglu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliligi” temasindan hareketle hazirladiklari bestelerin yaninda yine ayni tema üzerinde Riza Kiraç tarafindan “Ask Olsun Murat” isimli bir kisa film çekildi ve Anil Tortop tarafindan çekilen “Zerre” isimli canlandirma film projeye dahil edildi.

26 Kasim tarihinde Eskisehir Büyüksehir Belediyesi Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde kapilarini açacak olan sergi, 12 Aralik tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 0212 – 282 40 85

seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 0212 – 282 40 85

zeynep.yigit@essance-istanbul.com

 

Enerji Ve Sanat Eskişehir’de Buluştu