“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

25.04.2012
“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…

Izocam’in 2010 yilinda “enerji tasarrufu” ve “yalitim”in önemi üzerine bilinçlendirmek üzere baslattigi sosyal sorumluluk projesi, Ankara Il Milli Egitim Müdürlügü’ne bagli okullarda devam ediyor.

Kadiköy, Bakirköy, Gebze, Dilovasi, Sisli, Atasehir Ilçe Milli Egitim Müdürlükleri’ne bagli okullarda gerçeklestirilen Izocam’in sosyal sorumluluk projesi Ozi, 2011–2012 Egitim&Ögretim yilinda Ankara Il Milli Egitim Müdürlügü bünyesinde bulunan okullari geziyor.

Bugüne kadar 46,732 çocuga ulasilan projede Ilkögretim 3, 4 ve 5. sinif ögrencilerine bir ders saati boyunca “yalitim” ve “enerji tasarrufu” ile ilgili bilgiler aktariliyor. Grafi 2000 tarafindan yaratilan “OZI” karakterinin dünyayi kötü adamlardan kurtarmasini anlatan çizgi filmle ögrencilerin konuya olan ilgisinin artirildigi projede ayni zamanda çocuk tiyatrolarinda görev yapan bir oyuncu da “yalitim”in Enerji Verimliligi üzerindeki önemi üzerine egitim veriyor.

Egitim çerçevesinde; “Küresel Isinmanin Sebepleri”, “Enerji Kaynaklari ve Hidro Elektrik Santralleri”, “Birincil Enerji Kaynaklari Fosil Yakitlar”, “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “Iklim Degisikligi”, “Küresel Isinma ile Mücadele Nasil Olmali?” ve “Yalitimla Enerji Tasarrufu Nasil Olur?” baslikli konularda ögrenciler bilgilendiriliyor.

25 Nisan – 25 Mayis tarihleri arasinda Ankara’da devam edecek olan egitimler ile 39 okulda 14.908 ögrenciye ulasilmasi hedefleniyor. Sosyal sorumluluk projesinin 2012-2013 egitim-ögretim yilinda da diger illerdeki okullara tasinmasi planlaniyor.      

“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…
“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…