İzocam’dan Ustalara Mesleki Yeterlilik Usta Eğitimi Ve Myk Mesleki Yeterlilik Belge Desteği

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

31.10.2014
İzocam’dan Ustalara Mesleki Yeterlilik Usta Eğitimi Ve Myk Mesleki Yeterlilik Belge Desteği

Izocam, yeni yasal düzenleme ile 2015 yilindan itibaren insaat ve tesisat islerinde çalisacak ustalar için zorunlu hale gelen “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ne hak kazanmak isteyen ustalara ücretsiz egitimler düzenleyecek. Ulusal Meslek Standartlari çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi teminine yönelik yalitim egitimlerinden faydalanmak isteyen ustalar basvurularini Izocam’a yapacak.

Egitimler, Izocam’in konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi ve Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlilerinin gözetiminde Türkiye-Yol-Is Intes Egitim Santiyesi Sincan-Ankara’da gerçeklestirilecek.

10-14 Kasim 2014 ve 15-19 Aralik tarihlerinde gerçeklesecek egitimler, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafindan olusturulan Ulusal Meslek Standartlari kapsaminda Isi Yalitimcisi Meslegi basliginda “Sivali Dis Cephe Yalitim Sistemleri (Mantolama)”, duvar içten yalitim, temel, döseme ve tavanlarda isi yalitimi ve çatilarda isi yalitimi birimlerinde verilecek. 04-07 Kasim, 25-28 Kasim, 02-05 Aralik, 09-12 Aralik ve 23-26 Aralik tarihlerinde ise Ulusal Meslek Standartlarina göre ‘’Alçi Levha Uygulayicisi’’ meslegi olarak adlandirilan Yalitimli Alçi Levha Duvar ve Asma Tavan Sistemleri-Iç Yalitim konularinda usta egitimleri gerçeklestirilecek. 4 gün sürecek egitimlerin sonunda Izocam’in katkilariyla katilimcilar, akredite edilmis ve MYK tarafindan yetkilendirilmis sinav merkezleri tarafindan sinava tabi tutulacak.

MYK Mesleki Yeterlilik Sinavina, egitimlere katilarak girilebilecegi gibi usta kendisini yeterli ve güvenli gördügü konuda dogrudan egitim almadan da akredite kurum Belgetürk, Intes MYM ya da Tebar’a basvuru yaparak da sinava girilebilecek.  Egitimlere katilarak sinava girilmesi hem sinavin basarili geçmesi hem de egitimlerden fayda saglanmasi açisindan önem tasimaktadir.

Izocam yalitim usta egitimlerinde, ustalarin dogru malzeme ile dogru uygulama yapmalari, bilgi ve becerilerini gelistirerek sektöre nitelikli eleman yetistirilmesinin yaninda ‘’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ne sahip olmalari da hedeflenmektedir.

Izocam’in katkilariyla özel sartlarda Ulusal ve Uluslararasi geçerliligi olan akredite edilmis belge olarak nitelendirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi teminine yönelik usta egitimlerinden faydalanmak isteyenler nüfus cüzdani fotokopisi ve 2 adet vesikalik resimlerinin sinav tarihinden 15 gün öncesinden Izocam’a ulastirmasi gerekmektedir.
 

İzocam’dan Ustalara Mesleki Yeterlilik Usta Eğitimi Ve Myk Mesleki Yeterlilik Belge Desteği