İzocam’dan Multi Konfor Fabrika

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

28.10.2014
İzocam’dan Multi Konfor Fabrika

Saint -Gobain tarafindan Eskisehir’de açilan Türkiye´nin ilk taslama ve kesme taslari fabrikasi, sanayi binalarinda yalitim konusunda uzman Izocam’in mühendislik ve mimarlik destegi ile insa edildi. Kesintisiz ve kalin yalitim uygulamasi ile enerji verimi yüksek bir yapi olarak insa edilen fabrikada kullanilan yalitim malzemeleri de Izocam tarafindan saglandi.
 

Saint-Gobain tarafindan Eskisehir Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açilan asindiricilar fabrikasi; hirdavat, bakim, onarim ve operasyonlar, petrol ve gaz sanayi, çelik ve insaat malzemeleri pazari için taslama ve kesme taslari üretmek üzere insa edildi.

Türkiye’de bir ilk olan Multi Konfor Bina kriterlerine uygun yalitilmis, gelecegin fabrikasi olarak tasarlanan yapinin yalitiminda Izocam’in sahip oldugu mühendislik ve mimarlik birikimi ile yalitimda 49 yila dayanan uzmanligindan yararlanildi.

Multi Konfor Bina degerlerinde yalitim uygulanan fabrikanin, zeminine 16 cm ekstrüde polistiren levha Foamboard, dis duvarlarina 20 cm yanmaz tasyünü uygulandi. Çatida ise 10 cm Tasyünü Yalitimli Tekiz Panel kullanilarak dis duvarda 3.6, çatida ve zeminde 2.3 kat standartin üzerinde enerji verimliligi saglandi. Kesintisiz ve kalin yalitimin katkisiyla sanayi tesisinde %60’in üzerinde enerji kullanimi azaltildi. Dogaya duyarli ürünlerin kullanildigi fabrikada, karbon ayakizinin de en az degere indirilmesi hedeflendi. Yanmaz tasyünü kullanimiyla ise yangin güvenligine de önemli katkilar saglandi. Bina en yüksek deprem güvenligi standartlarina da uygun sekilde yapildi.

49 yildir kaliteden ödün vermeyen ürünleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini sürdüren Izocam, binalar insa edilirken zeminden çatiya, duvardan dösemeye ve tesisata kadar uygulanan etkili yalitim sistemleri ile hem güvenlik sagliyor hem de enerji tasarrufuna katkida bulunuyor.

Izocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Isçi Sagligi ve Is Güvenligi Yönetim Sistemi sertifikalarina sahip tesislerinde üretilen genis ürün yelpazesi sunarken, sagladigi enerji verimliligi ile Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasini ithal etmekte olan ülkelerde disa bagimliligi azaltan katkilar sagliyor.

Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85
seher.saygin@essance-istanbul.com

 

 

İzocam’dan Multi Konfor Fabrika