İzocam Tekiz “TSE” onaylı çatı ve cephe ürünleri ile yangın güvenliğine dikkat çekiyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

15.09.2014
İzocam Tekiz “TSE” onaylı çatı ve cephe ürünleri ile yangın güvenliğine dikkat çekiyor

Yangin yalitiminin önemini her firsatta vurgulayan Izocam’in, Tekiz Tesisleri’nde üretimini gerçeklestirdigi çati ve cephe ürünlerinin Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) kriterlerine uygunlugu da bulunuyor.


Izocam yangin yalitimini her firsatta gündeme getirmeye çalisiyor. Yangin yalitimi, binalarin içerisinde yangina dayanikli bölümler olusturmak ve yanginin yayilmasini önlemek amaci ile yapiliyor. Izocam da yangin yalitimina sosyal sorumluluk bilinciyle yaklasiyor ve ülkemizde Binalarin Yangindan Korunmasi Hakkinda Yönetmelik’e uygun sekilde yapilar insaa edilmesine yönelik desteklerini sürdürüyor.

Yangin yalitiminda gelistirilecek detay, yapilacak uygulama ve seçilecek malzemelerde, malzemelerin yanmazlik özelligine dikkat edilmesi, yanginla mücadelede büyük rol oynuyor. Can ve mal güvenligi, kayiplari en aza indirmek için tasarim ve seçim asamasinda hassasiyet gösterilerek, birbirleriyle uyumlu malzemelerin kullanimi önem tasiyor. Bu nedenle yangin yalitimi için en uygun ürünler olarak Camyünü ve Tasyünü öne çikiyor.

Izocam, Tekiz Tesisleri’nde, Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) kriterlerine uygun olarak, Izocam Tekiz markasi altinda Mineral Yün Yalitimli panellerin üretimini gerçeklestiriyor. Yüksek yangin güvenligi istenilen yapilarda veya yanici, parlayici maddelerin depolandigi yerlerde tercih edilen Izocam Tekiz Tasyünü Yalitimli Paneller kesintisiz üretim kullanilarak üretiliyor. Metal dis kabuk ve yalitim dolgu olarak kullanilan “A” yanmazlik sinifindaki Tasyünü  tabakasi sayesinde yangina dayanikli kompozit bir sistem elde ediliyor.

Yangin emniyetinin yani sira yüksek ses ve isi yalitimi da saglayan paneller, çevreye zararli madde içermiyor. Hadvelerin içini de doldurmak üzere dilimlenen lifler, panelin içine dik olarak basinç mukaveti artacak sekilde yerlestiriliyor. Tasyünü yalitimli çati ve cephe panelleri yüksek yangin dayanimi, ses ve isi yalitimi için her iki yüzü sac kapli olarak üretiliyor. Mineral yün yalitimli çati panelleri, egimi %7´den yüksek çatilara uygulaniyor.

Günümüzde ihtiyaçlarin ve yatirimlarin büyümesiyle birlikte yüzlerce isyerinin ve binlerce insanin bir arada bulundugu isyerleri ve alisveris merkezleri, sanayi yapilari karsimiza çikmaktadir. Buna bagli olarak yangin ihtimaline karsi son derece güvenli çözümlerin devreye girmesi gerekiyor. 50 yil öncesiyle karsilastirildiginda artik günümüz binalarinda çok daha farkli malzemeler kullanilabiliyor. Bugün Türkiye’de yatirim yapan yabanci sermayeli kuruluslar, tesislerin çati ve duvarlarinda yangin emniyeti için A sinifi malzeme kullanimini sart kosuyor. A sinifi yanmaz malzemelerin, yeni Avrupa Yangin standartlarina göre sadece mineral yünler (camyünü ve tasyünü) oldugu biliniyor.


Izocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Isçi Sagligi ve Is Güvenligi Sistemi´ni Tekiz Tesislerinde de hassasiyetle uyguluyor. Uluslararasi bir standart olan, Malzeme Yönetmeligi’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karsilamasina imkân veren malzeme” anlamina gelen “CE” isaretine ise tüm bina ürünleri sahip… Ayni zamanda, mineral yün ürünleri; tasyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasi bulunuyor.

Bilgi için: Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85
seher.saygin@essance-istanbul.com