İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları sona erdi

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

12.04.2012
İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları sona erdi

Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nin ilk üç finalisti, Slovakya’nin baskenti Bratislava’da, Saint-Gobain Isover tarafindan gerçeklestirilecek Multi Konfor Binalar Uluslararasi Ögrenci Yarismasi’nda ülkemizi temsil edecek.

Izocam tarafindan on ikincisi düzenlenen Yalitim Yarismasi’nda proje konusu, 12-15 aileyi barindiracak sürdürülebilir bir mahallenin gelistirilmesi olan yarismada; söz konusu mahalledeki altyapi, ofisler, eglence ve dinlenme alanlarinin mevcut binalarda tekrar kullanimla çözülmesi ve bu yapilarin kentle iyi bir sekilde bütünlesmesinin saglanmasi hedefleniyor.

Ögrenciler Yalitim Yarismasi’nda; Ingiltere’de Nottingham Trent Basin bölgesinin yenilenme programi kapsaminda, sürdürülebilir bir yasamin tasarimini gerçeklestiriyor. Tasarlanmasi beklenen mahallenin konumlandirildigi yerde daha genis alanlarda bir yenilenme vizyonunun gelistirilmesi ve etkili bir ev-is planinin temin edilmesi kriteri araniyor.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlik, Sehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarim, Makine Mühendisligi ve Insaat Mühendisligi Lisans ve Yüksek Lisans ögrencilerinin katildigi “Izocam 12. Yalitim Yarismasi’nda”, ulusal jüri, ses yalitimi, yangin güvenligi, ekolojik binalar ve yapi fizigi konusunda yetkin ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusuyor.

Basvurulari Kasim ayinda baslayan ve 26 Mart 2012 tarihinde sona eren yarismaya, 79 ekip basvurusu yapildi. 02 Nisan 2012 Pazartesi günü proje teslimlerini ileten ekiplerin jüri tarafindan degerlendirilmesi sonrasi dereceye giren projelerin duyurumu 12 Nisan 2012 tarihinde yapilacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylasan proje sahipleri, ödüllerini, 2-5 Mayis tarihlerinde gerçeklestirilecek olan 35. Yapi Fuari-Turkeybuild 2012’de Izocam standinda düzenlenecek bir törenle alacak. Ulusal yarismanin birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylasan proje sahipleri, 22-25 Mayis tarihleri arasinda Slovakya’nin baskenti Bratislava kentinde düzenlenecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil etme hakki kazanacak.

Yarisma ile ilgili detayli bilgiye www.yalitimyarismasi.com adresinden ulasilabilir. Ayrica tüm sorular ve iletisim için Yapi-Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.