İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

11.04.2012
İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Karli havada sokakta yasayan hayvanlar için sokaklara, Izocam Foamboard kullanilarak yapilan yüzlerce barinak birakildi.

Yalitimin lider firmasi Izocam, sektörün gelisimi için üzerine düsen görevleri yerine getirirken, kis aylari boyunca da sosyal sorumluluk faaliyetleri ile yalitim ve mantolama kavramlarina dikkat çekmeyi sürdürdü. Köklü geçmise sahip bir kurum olarak bireylere, topluma ve dogal yasama katki saglamayi misyon edinen Izocam, Facebook üzerinden yürüttügü “Sokak Barinaklari” projesi karli kis günlerinde dikkatleri üzerine topladi.

Izocam’in yalitim konusunda hayata geçirdigi önemli projelerin basinda gelen ve Kompüter isbirligi ile hazirlanan “Sokak Barinaklari” projesi soguk kis günlerini sokakta geçiren hayvanlara nasil sicak bir yuva saglanabilecegine dair hayvan severlere rehberlik etti.

Proje kapsaminda sokak hayvanlarinin kisi rahat geçirmesi senaryosunu konu edinen Kompüter, hazirladigi videodaki barinak yapiminda Izocam Foamboard ürününü kullandi. Kampanya çerçevesinde barinagin nasil yapilacagini gösteren amatör bir video Facebook’a yüklenerek kullanicilara gönderildi. Kendilerine yollanan videolardan esinlenerek, barinaklarini yapan kullanicilar, hazirlanan Facebook sayfasina yaptiklari barinaklarin fotograflarini yükledi. Bu kis Türkiye’yi etkisi altina alan siddetli kar yagisi ile birlikte hayvan severler sokaklari pembe renkli Izocam Foamboard Sokak Barinaklari ile donatti. Kar yagisinin etkili oldugu dönem içerisinde, Türkiye genelinde yaklasik foamboard kullanilarak yapilan yüzlerce sokak barinagi hayvanlara sicak bir ortam sagladi.

Izocam, Sokak Barinaklari Projesi ile çok sayida aldigi ödüllerin sonuncusu Digital Age Awards “En Yaratici Viral Kampanyalar” dalinda aldigi ödüldür.

Sokak Barinaklari’na hayvan severlerden büyük ilgi !
• Videoyu 2.000.000’den fazla kisi izledi.
• Hareketin Facebook grubunda 5.850 üyesi var.
• Facebook’ta hayvan haklari savunucu grup ve topluluklar videoyu sahiplendi ve sayfalarina koydu. Birçok blog ve site videoya yer verdi.
• Soguk ve karli kis günleri ile birlikte Facebook grubuna katilim artti.
• Gruba foamboard benzeri ürünlerle yapilan barinak fotograflari da gelmeye devam ediyor.

Izocam Sokak Barinaklari Projesi, sosyal medya araciligi ile yeni jenerasyona yalitim bilincini asilamak amaciyla hayata geçirilmisti.

İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.
İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.