İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.06.2014
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor

Yalitim sektörünün lider firmasi Izocam, 1972 yilindan bu yana Dünya Çevre Günü olarak kutlanan 5 Haziran nedeniyle yalitimin önemine, ev ve ülke ekonomisi kadar dogaya da olumlu katkilarina dikkat çekiyor. Çevre dostu yalitim ürünleriyle de dogayi korumaya özen gösteren Izocam’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem; sektöre yeni sunduklari Yeni Nesil Camyünü’nün imalat asamasinda kullanilan enerjinin 100 kat fazlasini tasarruf ettigini ve düsük karbon ayak iziyle çevreye duyarli ve enerji dostu bir ürün oldugunu belirtiyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayisiyla bir açiklama yapan Izocam Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem, dogru yalitim uygulamalariyla iç mekânlarda korunmak istenen sicakligin kalici olmasi saglanirken isitma-sogutma cihazlarinin çalisma süresinin kisaldigini ve dogal enerji kaynaklarinin korundugunu böylece daha az salim oldugunu belirtiyor.
 
Fatih Öktem, “Türkiye, sera gazi salimi hususunda Iklim Degisikligi Çerçeve Sözlesmesi’ne taraf ülkelerden biri olarak yükümlülüklerini yerine getirme gayretindedir. Biz de Izocam olarak bu konudaki sorumlulugumuzu biliyor, enerjinin verimli kullanilmasi ve doganin korunmasi üzerine halkimizi yalitimla ilgili bilinçlendirmeye ve tesvik etmeye çalisiyoruz. Bunlarin yani sira 2014 yilinda AR-GE alaninda yüksek performansli yari mamul gelistirme konusunu ele aldik. Çevreye çok daha duyarli olan yeni bir ürün gelistirdik. Yeni Nesil Camyünü… Yeni ürünümüz tamamen çevreye ve sagliga odaklanan bir ürün. Yeni Nesil Camyünü, imalat asamasinda kullanilan enerjinin 100 kat fazlasini tasarruf ediyor ve düsük karbon ayak izi ve yüksek orandaki çevre dostu özellikleri ile farkini ortaya koyuyor.” dedi.
 
Üretiminde dogal mineraller ve geri dönüsüm ürünleri kullanilan güvenli ve çevre dostu Yeni Nesil Camyünü’ne, gelistirilmis teknoloji ile üstün teknik özellikler kazandirilirken isi iletim katsayisi düsürüldügü için de yalitim özelligi iyilesiyor. Isi yalitiminin yani sira, akustik konfor ve yangin güvenliginde de yüksek performans saglayan Yeni Nesil Camyünü, bina ve teknik yalitimdaki tüm detaylara güvenilir çözüm getiriyor.
 
Enerji alaninda ise enerji verimliligi ve temiz enerji kaynaklarinin kullaniminin gerektigine deginen Fatih Öktem, binalarin, enerji verimliligi esasina göre tasarlanmasinin ve enerji kayiplarinin önlenmesinin düsük karbon ekonomilerini de beraberinde getirecegini dile getirerek; “Küresel isinma ile mücadele için bütün bunlarin yani sira karbonu tutan tabii alanlarimizdaki kaybi engellememiz lazim. Bunun yolu da orman alanlarinin korunmasi ve artirilmasindan geçmektedir. Yillik enerji tüketimiyle ilgili verilerde ülkemizdeki yapilarda ortalama 150-200 kWh/m² enerji kullanilirken, TS825* standartina göre yapilan binalarda %60 tasarrufla enerji kullanimi  60-80kWh/m² bulunmaktadir. “Pasif Evler”de ise enerji kullanimi 15 kWh/m² ile sinirlandirilmaktadir. Böylelikle eski veya eksik yalitimli yapilara nazaran “Pasif Evler”de isitma ihtiyaci %90 azalarak, oldukça yüksek miktarda enerji tasarrufu saglanmaktadir” diyor.

İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor