İzocam’dan Philipp Holzmann Schule öğrencilerine eğitim ve tesis gezisi...

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.05.2014
İzocam’dan Philipp Holzmann Schule öğrencilerine eğitim ve tesis gezisi...

ISOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin daveti üzerine Leonardo da Vinci programi çerçevesinde Almanya Frankfurt’dan Türkiye’ye gelen Philipp Holzmann Schule ögrencilerine Yalitim ve Enerji Tasarrufu konulu egitim verildi ve tesis gezisi düzenlendi. Etkinligin birinci asamasinda IYEM’de (Izocam Yalitim Egitim Merkezi) Philipp Holzmann Schule Insaat Teknolojisi bölümü ögretmen ve ögrencileriyle birlikte ISOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ögretmen ve ögrencilerinin de katildigi egitime Isi, Ses, Yangin, Su yalitim malzemeleri, uygulama esaslari ve enerji tasarrufu konularinda bilgiler aktarildi.
 
Etkinligin ikinci asamasinda ise, Izocam Dilovasi Gebkim tesislerinde yer alan Izopor (EPS-Ekspande Polistren Köpük) üretim tesisine teknik gezi yapildi.
 
Ülkeler arasi isbirligin kullanilarak mesleki egitim sistemleri ile uygulamalarinda kalitenin gelistirilmesini, yeniliklerin tesvik edilmesini, mesleki egitim almis kisilerin kendi alanlari ile ilgili teknolojik bilgi ve donanimlar edinmesini, Avrupa boyutunun yükseltilmesini amaç edinen AB Leonardo da Vinci Projesi kapsaminda düzenlenen Izocam egitiminde; hem Philipp Holzmann Schule ögretmen ve ögrencileri hem de ISOV Teknik ve Endüstri Meslek lisesi ögretmen ve ögrencileri bir çok yalitim malzemeleri ile tanisma imkani bularak uygulama alanlari ve yöntemleri konularinda bilgilendirildi. Tesis gezisi ile de hammaddeden ürün olusumuna kadar geçen tüm asamalari izleyerek teknolojik yönden de kendilerini gelistirmelerine katki saglandi. 
      
Izocam tarafindan verilen tüm egitimlerde katilimcilara, yapinin gereksinimlerine göre dogru malzeme seçimi ve dogru uygulama bilinci kazandiriliyor. Sektöre nitelikli eleman yetistirilmesinin yaninda, yalitim ve enerji tasarrufu bilincinin yayilmasi, yalitim konforundan azami fayda saglanmasi ve yalitim ile çevrenin korunabilmesi de hedefleniyor.

İzocam’dan Philipp Holzmann Schule öğrencilerine eğitim ve tesis gezisi...