Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.04.2014
Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi

Yalitimin önemini her platformda vurgulayan Izocam, Pasif Ev prensiplerini temel alarak gelistirilen “Multi Konfor Binalar”in Türkiye’de de uygulanmasini saglamak amaciyla 30 Nisan 2014 tarihinde Yapi-Endüstri Merkezi’nde (YEM) “Multi Konfor Binalar Semineri” düzenledi.
 
250 kisinin katildigi seminerde Türk ve yabanci uzmanlar tarafindan, enerji kullanimini en aza düsüren sistemler ve uygulamalar sektör profesyonelleri, üniversite ögrencileri ve ögretim görevlileriyle paylasildi. En az %90 oraninda enerji tasarrufu saglamanin yaninda akustik konfor ve yangin güvenligi içeren “Multi Konfor Binalar”in ülke ekonomisine katkisi ve çevre dostu nitelikleri de örneklerle anlatildi.
 
Almanya’da gerçeklestirilen “Belediye Iklim Koruma” yarismasinin 2010 yili birincisi olan ve Baesweiler Ortaokulu’nu pasif ev standardiyla yenileyip enerji tasarrufu saglayan Rongen Mimarlik’in kurucusu Prof. Ludwig Rongen seminerde konusmaci olarak yer aldi.
 
Pasif Ev Enstitüsü tarafindan verilen Avrupa Pasif Ev Tasarimcisi sertifikasini alan ilk Bulgar mimar Studio APXE’nin kurucusu Georgi Nikolov seminerde  “Ekonomik Multi Konfor Binalar, Pasif Ev ve Arti Enerji Evler” konulu konusmasini aktardi. Bulgaristan’da projelendirdikleri ilk Arti Enerji Ev örnegini, projenin tüm detaylariyla katilimcilara aktaran Nikolov pasif ev projeleriyle mum isiginda isinmanin mümkün oldugunu belirtti.
 
Seminere Gaziantep Belediyesi’ni temsilen Mimar Seda Müftüoglu Güleç katildi. Sunumuna Türkiye’deki sertifikali ilk pasif ev uygulamasi olan Gaziantep Ekolojik Bina projesine nasil karar verildigini anlatarak baslayan Güleç, uygulama sürecinin nasil isledigini, karsilasilan zorluklari, getirilen çözümleri aktardi. Saint-Gobain Isover Bina Gelistirme Uzmani Gabriel Golumbeau ise seminerde Multi Konfor Evlerde ses yalitimi ve akustik konfor’u detaylariyla paylasti. “Multi Konfor Binalar / 2014: Yarinin Okulu – Gaziantep” baslikli üniversite ögrencileri yarismasi jüri üyesi ve Günarda Proje Yönetimi kurucularindan Mimar Erkan Sahmali tasarimda bütüncül yaklasimin önemini vurgulayarak teknolojik gelismenin mimariyi nasil etkiledigini, yapi endüstrisinin tarihi gelisimini katilimcilarla paylasti.  
 
Multi Konfor seviyelerine nasil ulasilacagi ve binalarin nasil enerji etkin hale getirilebilecegi hakkinda bilgilerin katilimcilar ile paylasildigi seminerde, Izocam’in bu sene on dördüncüsünü düzenledigi Yalitim Yarismasi’nin sonuçlari açiklanarak “Multi Konfor Binalar / 2014: Yarinin Okulu – Gaziantep” ana basligi altinda gerçeklestirilen Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nda dereceye giren ögrencilere ödülleri verildi. Yarismanin üçüncülük ödülünü Istanbul Teknik Üniversitesi’nden Fulya Menderes ve Baris Ates, ikincilik ödülünü Istanbul Bilgi Üniversitesi ‘nden Mete Keskin ve Alperen Türk ile Yildiz Teknik Üniversitesi’nden Esra Yilmaz, birincilik ödülünü ise Orta Dogu Teknik Üniversitesi’nden Burak Ilhan ve Kutay Can Biberoglu ile Viyana Teknik Üniversitesi’nden Cemile Cengiz aldi. Finalistler 28–31 Mayis tarihleri arasinda Bükres’te düzenlenecek olan uluslararasi etapta yarismaya hak kazandilar.
 
1965 yilindan bu yana kaliteden ödün vermeyen ürünleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini sürdüren Izocam, yalitimin önemini her platformda vurgulamaya devam ediyor. Isi yalitimi, hem ev hem de ülke ekonomisine sagladigi katki ve çevre dostu nitelikleri ile öne çikiyor. Yalitim, enerjiyi daha verimli kullanarak Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasini ithal etmekte olan ülkelerde disa bagimliligi azaltan katkilar sagliyor.

Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi
Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi
Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi