Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

01.03.2014
Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor

Dünyanin en aktif deprem kusaklarindan birinde yer alan Türkiye için deprem kuskusuz büyük önlem gerektiren bir dogal afet. Toplumsal farkindalik yaratmak ve deprem bilincini güçlendirmek için her yil 1–7 Mart tarihleri arasi “Deprem Haftasi” olarak aniliyor.
 
Bu kaçinilmasi güç dogal afetten korunabilmek ve hasari en aza indirebilmek için gerekli tedbirleri almak, yasam alanlarini depreme uygun hale getirmek gerekiyor. Dogru yalitim depremde hasar riskini azaltiyor. Depremde yasanan yikimlarin bir kismi binalarin tasiyici sistemleri içindeki demirlerin paslanarak ve çürüyerek özelligini kaybetmesi nedeniyle gerçeklesiyor.
 
Izocam Izoplan Su Yalitim Örtüleri ve Izocam Foamboard toprakalti su ve isi yalitimi ile suyun korozif etkilerine karsi bina temel ve tasiyici sistemini koruyor. Izocam Manto Tasyünü, Manto Izopor, Manto Izopor Plus ve Manto Foamboard gibi yalitim levhalari ve Izocam Manto Dis Cephe Yalitim Sistemi de yogusmayi  ve dolayisiyla korozyonu engelleyerek bina tasiyici sistemini dis etmenlere karsi koruyor. Tasiyici sistemin kesintisiz korunmasi hem binanin dayanikliligini hem de ömrünü artiriyor. Dis cephesi, toprakalti dis duvarlari ve temeli yalitimli binalar ilk yapildiklari yillardaki saglamligi muhafaza edebildiklerinden deprem aninda da güvenli yasam konforu saglaniyor.
 
Depremi engellemek imkânsiz ancak toplumu bilinçlendirerek riskler azaltilabilir. Niteliksiz konut stogunu ve çarpik kentlesmeyi iyilestirmek üzere hazirlanmakta olan kentsel dönüsüm de; enerji etkin binalarin tasarlanarak hayata geçirilmesine imkân tanirken, isi ve ses yalitimi ile yangin güvenligi uygulamalarini artiriyor ve binalari depremin etkilerine karsi koruyor.

Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor
Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor