İzocam Gaziantep Enerji Zirvesi´ne katıldı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

01.03.2014
İzocam Gaziantep Enerji Zirvesi´ne katıldı

Sürdürülebilir kalkinmada bölge lideri Gaziantep’te Büyüksehir Belediyesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi isbirliginde düzenlenen Enerji Zirvesi, 21 Subat 2014’te gerçeklestirildi. Bu yilki Zirve’de ilk kez “Sanayide Enerji Verimliligi Ödülleri” verildi. Gaziantep Enerji Zirvesi’ne Izocam da ürünlerini tanittigi standiyla katildi.
 
Kalkinmada lider sehirlerden Gaziantep’te Büyüksehir Belediyesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi isbirliginde ilki 2013 yilinda T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakani Taner Yildiz’in katilimiyla gerçeklestirilen Enerji Zirvesi, bu yil Subat ayinda ikinci kez Sehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Dünyanin en hizli büyüyen ilk 10 sehri arasinda yer alan ve Türkiye’nin ilk Iklim Degisikligi Eylem Plani, ilk sertifikali Pasif Evi ve Ekolojik Kent gibi projeleriyle sürdürülebilirlik alaninda birçok basariya imza atan bölgenin güçlü sehri Gaziantep, 2. Enerji Zirvesi ile is dünyasini bulusturdu.
 
Zirve, enerji konusunda basarili bir üs olarak, sürdürülebilir kalkinma hedefleri dogrultusunda bölgede yaratilmakta olan katma degerin milli ekonomimize büyük katki saglamasina destek vermeyi hedefliyor. Bölgenin enerji alanindaki bu en büyük organizasyonu karar vericileri ve kanaat önderlerini bulusturarak enerji yol haritasini çiziyor.

Enerji verimliligi politikalari, sanayide enerji yönetimi, bölgedeki günes ve rüzgâr enerjisi yatirimlari ve bu yatirimlarin gelecegi, temiz enerji teknolojileri, lisanssiz enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler Zirvenin öne çikan konulari arasinda yer aldi. Geçen seneki basarisindan güç alan Zirve’de bu yil Ana Oturumlarin yaninda interaktif olarak gerçeklestirilen Paralel Oturumlarda da önemli konular tartisildi.
 
“Sanayide Enerji Verimliligi Ödülleri” ile Gaziantep bir ilke imza atiyor...

Her yil tekrarlanan bölgenin enerji alanindaki en büyük organizasyonunda bir ilk yasandi ve “Sanayide Enerji Verimliligi Ödülleri” verildi. Ödüller, yeni yatirimlar için önemli bir potansiyel olusturan Gaziantep’in Sanayi Odasi, Ticaret Odasi ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlügü gibi kurumlarin destekleriyle gerçeklestirildi ve Enerji Zirvesi’nde sahiplerini buldu.
 
Sanayide Enerji Verimliligi Ödülleri, enerji politikalari ve sürdürülebilir kalkinma hedefleri dogrultusunda bölgenin gerçeklestirdigi ve gerçeklestirmeyi planladigi çok sayidaki basarili uygulamayi paylasmak ve diger projelerin gelistirilmesini tesvik etmek amaciyla düzenleniyor.
 
Zirveye standiyla katilan Izocam, her platformda düsük enerji, sifir enerji ve arti enerji binalarda en önemli adimin tasarim olduguna, tasarimda yüksek kalinliklarda kullanilan yalitim malzemeleri ile enerji ihtiyacini mümkün oldugunca azaltmanin da enerji verimliliginde sürdürülebilirligi sagladigina dikkat çekiyor.
 
Izocam, enerji tasarrufuna katki saglayan enerji verimli binalarin hem ekonomiye hem de çevreye azimsanmayacak ölçüde faydasi bulunduguna yönelik bilgileri toplumu bilinçlendirmeye yönelik çesitli etkinliklerde de gündeme getiriyor.
 
Izocam, pasif ev prensiplerinden yola çikarak gelistirdigi Multi Konfor Binalar ile en üst düzeyde isil konforu yüksek enerji tasarrufuyla sunarken, kusursuz akustik ve görsel konfor, kaliteli iç ortam havasi, yangin korunumu ve güvenligi saglar. Izocam’in sürdürülebilir yapilar gelistirme stratejisinin merkezinde yer alan Multi Konfor Binalar, hem iç mekânlarda hem de dis mekânlarda tasarimda esnek çözümlere imkân saglarken en az % 90 enerji tasarrufu hedefler.

İzocam Gaziantep Enerji Zirvesi´ne katıldı