İzocam 14. Yalıtım Yarışması Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

21.02.2014
İzocam 14. Yalıtım Yarışması Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Izocam’in bu sene on dördüncüsünü düzenleyecegi Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nin basvurulari devam ediyor. Ögrenciler projelerini 7 Nisan 2014 tarihine kadar teslim edebilecek. 70 grubun ön basvuru yaptiklari yarismada dereceye giren projeler, Saint-Gobain Insulation tarafindan 28–31 Mayis’ta Romanya´nin baskenti Bükres’te gerçeklestirilecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil edecek.
 

Izocam tarafindan her yil düzenlenen Yalitim Yarismasi’nin bu yilki proje konusu, Gaziantep Ekolojik Kent Projesinin bir parçasi olmak üzere multi konfor ilkelerine uygun, enerji etkin, akustik konforlu, yangin güvenligi düsünülmüs ve sürdürülebilir bir ilkokul tasarimi olarak belirlendi.

“Multi Konfor Binalar / 2014: Yarinin Okulu – Gaziantep” ana basligi altinda gerçeklestirilecek olan yarismaya katilan ögrencilerden; klasik ögeleri modern egitim ile birlestiren, 6–10 yas arasindaki 400 ila 600 ögrenciyi barindirabilecek bir okulu projelendirmeleri beklenecek.

Yalitim Yarismasi’nda, bugüne kadar farkli ülkelerde degisik konular üzerine projeler gelistiren 24 farkli ülkenin mimarlik ögrencileri, bu kez Türkiye için bir ilkokul tasarlayacaklar. Bugüne kadar uluslararasi 940 ögrencinin kayit yaptirdigi “Okul projesi” Gaziantep Belediyesi tarafindan insa edilen ve 200 bin kisilik yasam alanina sahip yeni Ekolojik Kent Projesi içerisinde gelistirilecek.

Basvurulari Kasim ayinda baslayan yarismada, ögrenciler projelerini en geç 7 Nisan 2014’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 19 Nisan 2014 tarihinde yapilacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylasan proje sahipleri, 28–31 Mayis tarihleri arasinda Bükres’te düzenlenecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil etme hakki kazanacaklar. Ulusal yarismanin birincisi 7.000 TL, ikincisi 5.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarisma ile ilgili detayli bilgiye ve basvuru formuna www.yalitimyarismasi.com adresinden ulasilabilir. Ayrica tüm sorular ve iletisim için Yapi Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 /izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.
 

İzocam 14. Yalıtım Yarışması Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor