Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

06.12.2011
Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor

Izocam, Milli Egitim Bakanligi Erkek Teknik Ögretim Genel Müdürlügü isbirligiile MEB sertifikali usta egitimlerine devam ediyor.  4 gün süren egitimlerin amaci, sektörde yalitim uygulamalari yapan ustalara, yeni baslayan ya da baslayacak ustalarin kullandiklari yalitim ürünlerinin nasil yapildigini, teknik özelliklerini, kullanim amaçlarini ve farkliliklarini uygulamali olarak ögrenmelerini saglamak.

Türkiye Yol-Is Intes Egitim Santiyesi Sincan-Ankara’da gerçeklestirilen terratherm-manto (Sivali Dis Cephe Isi Yalitim Sistemleri) egitimlerinde ilk olarak konunun teorik anlatimi yapiliyor. Daha sonra atölye egitimine geçiliyor ve ustalar uygulama yapma sansi elde ediyor. Ayni zamanda, aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikararak dogru detay ve dogru montaj yapmalari saglaniyor. Bu çalismalar ile sektörde bilinen yanlis uygulama ve detay bilgilerinin düzeltilmesi amaçlaniyor.

Yapilan tüm egitimlerde gelen katilimcilara yapinin gereksinimlerine göre dogru malzeme seçimi ve dogru uygulamanin nasil oldugu anlatilarak sektörde kalifiye eleman yetistirilmesinin yani sira,  yalitim ve enerji tasarrufu bilincinin yayilmasi, yalitim konforundan azami faydasaglanmasi ve çevrenin korunmasi  hedefleniyor.

2004 yilindan bu yana her ay egitim santiyesindeki Izocam Atölyesi’nde düzenlenen, Izocam ve Weber’in uzman kadrosu ile birlikte Milli Egitim Bakanligi’nin yetkilendirdigi uzman ögretmenler gözetiminde yapilan egitimlerde bugüne kadar basarili olan 900 usta sertifikalandirilarak, sektörün nitelikli eleman ihtiyacina önemli katki saglandi.

Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor
Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor