İzocam "Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi"nde

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

22.11.2013
İzocam "Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi"nde

Sifir Enerji ve Pasif Ev Dernegi(SEPEV) tarafindan bu yil ilki düzenlenecek olan “Pasif Ev Seminerive Ürün Sergisi”, IPHA (Uluslararasi Pasif Ev Dernegi)’nin da destegiyle, 28 Kasim 2013 tarihinde Ankara, Cer Modern Sanat Merkezi’nde gerçeklestirilecek. Enerji verimliligi ve “Pasif Ev”in önemine her platformda dikkat çeken Izocam da seminerde Multi Konfor Binalari anlatacak.

Pasif Ev´in ülkemizdeki gelisimi ve konuya olan ilgi her geçen gün artiyor. “Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi” ile  SEPEV’in amaci konutlarda enerji tüketimini %90 azaltan Pasif Ev seviyelerindeki uygulamalari ülkemizde yayginlastirmak,Pasif Enstitü’nün belirledigi kriterlere uygun Pasif Ev projelerinin Türkiye’de yayginlasmasini tesvik etmek.

Dünyada ve ülkemizde enerji tüketiminin azaltilmasina yönelik çalismalar her geçen gün hiz kazanirken insan yasaminin önemli parçalarindan biri olan, içinde hayatlar sürdürülen yapilarda enerji verimliliginin artirilmasi yönündeki çalismalar toplam enerji tasarrufunda saglayabilecegi katkilar ile büyük önem arz ediyor. Pasif evler ise bu baglamda büyük firsatlar sunuyor.

Pasif Ev yapi standart ve metotlarinin, Türkiye iklim kosullarina adapte edilmesine yardimci olarak, ülkemizde sifir enerjili binalarin yayginlasmasinda öncü olmayi hedefleyen, Pasif Ev Enstitüsü’nün girisimi olan Uluslararasi Pasif Ev Dernegi’ne bagli faaliyet gösteren Sifir Enerji ve Pasif Ev Dernegi (SEPEV) farkindalik yaratmak için  “Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi” ilesira disi bir etkinligeimza atiyor.
Ingiltere, Almanya ve Yunanistan´dan gelecek uzmanlarin katilimi ile gerçeklestirilecek olan “Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi”nde; Pasif Ev konusundaki deneyim ve bilgi birikimleri paylasilacak, tasarimdan uygulamaya projeler hayata geçirilirken ihtiyaç duyulan malzemeler katilimcilarla bulusturulacak. Izocam tarafindan sunulan Multi Konfor Bina kavrami ve nitelikli ürün ihtiyaci seminerde anlatilacak.
Seminer sonrasinda gerçeklestirilecek olan ürün sergisinde, sektörün öncü firmalari ile Pasif Ev insaat ürünleritanitilacak, proje sahibi kisi ve kuruluslarin, malzeme tedarikçileriyle dogrudan bilgi alisverisinde bulunabilecekleri bir platform yaratilmis olacak.Ayrica Türkiye’deki ilkPasif Ev projelerinin sahipleri, Pasif Evlerin ülkemizde uygulanmasi için gösterdikleri çaba ve destek için ödüllendirilecek.
Bugün Türkiye’de sertifikasyon süreci basari ile tamamlanan ilk Pasif Ev Projesi Gaziantep Insan Kaynaklari Merkezi’nin yani sira,halen proje süreci devam etmekte olan 5 pasif ev daha bulunuyor.  Bu projelerden biri, Izocam ve SEPEV’inkatkilariyla gelismekte olan UNDP-GAP EVD Kuluçka Merkezi. Digerleri ise; Vendeka Hacettepe Teknokent Ofis Binasi, Tektunali Ailesi Konutu, Abant Izzet Baysal Üniversitesi Enerji Verimliligi Egitim Binasi, Balikesir Ticaret Odasi Merkez Binasi.

Pasif Ev ve Multi Konfor Bina nedir?
1991 senesinde Almanya’da gelistirilen bir yapi standardi olan Pasif Ev Dünya genelinde50.000’i askin örnegi ile bugün uluslararasi enerji etkin tasarim standartlarinin en önde gelenlerinden birisidir. Iddiali bir sekilde söylendigi üzere“Bir saçkurutma makinesi PasifEv’i
isitmak için yeterlidir.”Kulaga bu söylem gerçek disi gelsede PasifEv yapilarinda isitma ve sogutma ihtiyaci için harcanan enerji, ülkemizdeki tipik bir binanin enerji ihtiyacinin onda biri kadardir. Bu yapilar Almanya’daki PasifEv Enstitüsü’nün belirlemis oldugu standartlar dogrultusunda tasarlanir ve insa edilir. Daha sonra enstitünün vermis oldugu standartlara uygun olmalarina bagli olarak testleri takiben sertifikalandirilir.Izocam’in sunmakta oldugu  Multi Konfor Binalar ise pasif ev kavramindan türemistir ve biyoiklimsel tasarimi hedefler. Izocam’in sürdürülebilir yapilar gelistirme stratejisinin merkezinde yer alan Multi Konfor Binalar, en üst düzeyde isil konforu yüksek enerji tasarrufuyla sunarken, kusursuz akustik ve görsel konfor, kaliteli iç ortam havasi, yangin korunumu ve güvenligi saglar.

28 KASIM 2013 Cer Modern / ANKARA

Program

16:30 – 17:00 Kayit

17:00 – 17:30 Açilis Konusmalari

- Tugba Salman Gürcan (SEPEV)
- Kemal Gani Bayraktar  (IZOCAM)

17:30 – 19:45 Pasif Ev Semineri

- Roland Matzig (r-m-p mimarlik ve mühendislik, ALMANYA)
- Jonathan Hines (Architype, INGILTERE)
- Stefan Pallantzas (Hellenic Pasif Ev Enstitüsü, YUNANISTAN)
- Jens Lüder Herms (Pro Clima, ALMANYA)

19:45 Ödül Töreni

20:00 Ürün Sergisi ve Kokteyl

LCV: Funda Örnek - 0312 235 19 32