İzocam´dan Narman MYO´ya Isı ve Su Yalıtım Semineri…

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

13.11.2013
İzocam´dan Narman MYO´ya Isı ve Su Yalıtım Semineri…

Narman Meslek Yüksek Okulu’nda Yapi Denetimi bölümünde okuyan I ve II. sinif ögrencilere Isi ve Su Yalitim semineri verildi. Egitimde Izocam Tic.ve Sanayi As. Erzurum Büro Sorumlusu ve Insaat Mühendisi Ilhan Tohumcu bir sunum yapti.
 

Narman Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçeklesen seminerde sunumu yapan Izocam Tic.ve Sanayi As. Erzurum Büro Sorumlusu ve Insaat Mühendisi Ilhan Tohumcu, yalitim konusunun önemini ele aldi. Tohumcu, ülkemizde yaklasik olarak 8.500.000 bina ve 16.000.000 konut bulundugunu belirterek isitma ve sogutma isi için oldukça büyük miktarda enerji ve buna bagli olarak para harcandigina degindi. Binalar verimli ve dogru bir sekilde yalitildiginda, enerji verimi ve bütçesel olarak tasarruf saglanacagini ifade eden Tohumcu, yalitimin isil konforu dolayisiyla da yasam konforunu artirirken, enerji tüketimini azaltip çevrenin korunmasina katki saglayacagini anlatti.

Ayrica yalitim konusunda 1 Kasim 2008 yilinda yürürlüge giren Isi Yalitimi Yönetmeligi uyarinca yeni yapilan insaatlarda isi yalitiminin zorunlulugundan söz eden Ilhan Tohumcu, mevcut eski binalarin da Binalarda Enerji Perfomansi Yönetmeligi kapsaminda 2017 yilina kadar isi yalitimi yaptirmak zorunda oldugunu belirtti. Tohumcu, bütün binalarin enerji kimlik belgelerinin olusturulmasi gerektigini, bu durumda da mezun olacak ögrenciler için önemli bir istihdam saglanacagini kaydetti.
 

İzocam´dan Narman MYO´ya Isı ve Su Yalıtım Semineri…