Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
Uğraş
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Taşyünü Kalibel

Uygulama Alanları » Duvar Yalıtımı » Taşyünü Kalibel

ÜRÜNLER

UYGULAMA ALANLARI

Taşyünü Kalibel
Taşyünü Kalibel

Taşyünü Kalibel

Bir yüzü alçi plaka kapli tasyünü levhadan olusan, arada alüminyum folyo bulunan kompozit bir ürün olan Kalibel, dis duvarlarin iç yüzeyinde, iç bölme ve komsu duvarlarda, merdiven ve asansör bosluklarina bitisik duvarlarda, ahsap karkas yapilarin içten giydirilmesinde isi ve ses yalitimi amaciyla kullanilir.

 

Kullanim Alanlari

 

  • Kaplanacak duvar yüzeyi temizlenerek, uygulamaya hazirlanir. Levhalar duvarin ölçüsüne göre dösemeden 1 cm, tavandan 0,5 cm mesafe kalacak sekilde kesilir.
  • Özel alçi yapistirma harci levhanin tasyünü yüzeyine m2’ye 3-5 kg (8-9 topak) gelecek sekilde uygulanir.
  • Kalibel levha kaldirilarak duvar dibinde, döseme üzerine -önceden yerlestirilmis 10 mm’lik kamalar üzerine- oturtulur.
  • Duvara yaslandiktan sonra lastik bir çekiç ve mastar ile teraziye alinir. Levhalar, yapistirici prizini alana kadar desteklenir. Birlesim yerleri özel file ve macunla kapatilir.
  • Son kat boya yapilarak uygulama tamamlanir. Duvarlar Kalibel uygulandiginda kütle-yay-kütle prensibine göre çalistigindan, yalniz kütle kanununa göre çalisan tek katmanli ve agir duvarlardan daha iyi ses yalitimi saglar ve binaya agirlik getirmez.
  • Tasyünü levha ve alçi plaka arasinda yer alan alüminyum folyo yogusma riskini de önler.