Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
Uğraş
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Manto Foamboard

Uygulama Alanları » Duvar Yalıtımı » Manto Foamboard

ÜRÜNLER

UYGULAMA ALANLARI

Manto Foamboard
Manto Foamboard

Manto Foamboard

Sivali dis cephe yalitim sistemlerinde kullanilmak üzere özel olarak üretilen, isi yalitim özelligine sahip, ekstrüde polistiren levhalardir.

 

Kullanim Alanlari

Manto Foamboard isi yalitim levhalarinin uygulanacagi yüzeyler kuru ve düzgün olmali, döküntülü ve kabarmis yüzeyler firçalanarak temizlenmeli, egrilikler, büyük hasar ve çatlaklar, siva ile ortadan kaldirilmalidir. 

·       Ahsap yüzeylerde akrilik esasli diger yüzeylerde çimento bazli yapistirma harci kullanilir. 

·       Levhalar, yapistirici sürüldükten hemen sonra duvar yüzeyine, ek yerlerinde bosluk kalmayacak sekilde yapistirilir. 

·       Levhalar cephelerde ve köselerde sasirtmali olarak yerlestirilmelidir. 

·   Yapistirma harci tamamen kuruduktan sonra (yaklasik 24 saat) dübelleme islemine baslanilir. Duvar özelliklerine uygun olarak seçilen özel yalitim tespit dübelleri kullanilir. 

·     Fayans veya eskimis sivalardan olusan yüzeyler, dübelleme islemi için uygun degildir. Dübelleme isleminden sonra sistemin donati katmani olusturulur. 

·    Çimento bazli alt kat astar siva, yüzeye mala ile uygulandiktan sonra, üzerine alkaliye dayanikli cam elyaf esasli donati filesi kenarlari 10’ar cm birbirinin üzerine binecek sekilde mala yardimiyla yerlestirilir. 

·       Daha sonra filenin üzerine ikinci kat astar siva sürülerek donati katmani tamamlanmis olur. 

·      Donati katmani tamamen kuruduktan sonra, nefes alan ve solvent içermeyen, istenilen dokudaki dekoratif kaplama malzemesinin mala veya rulo ile donati katmanina uygulanmasiyla islem tamamlanir. 

·     Uygulanacak dis kaplama kalinligi ve miktari, siva türüne göre degismektedir. Çesitli yüzey sekilleri, son kat siva üzerinde çesitli perdahlama metodlari ile olusturulabilir.