Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Yalıtım Yarışması

Izocam için çok önemli bir yere sahip olan “Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi”nin bu yil 15.sini gerçeklestiriyoruz. Üniversite ögrencileri arasinda yalitim bilincinin gelismesi, disiplinler arasi birlikte çalisabilme ve yetenek gelisimi amaciyla 15 yildir bu yarismayi düzenliyoruz. Bu yil proje konusu Kazakistan’in Astana sehri olacak. Burada ilk üç dereceyi alan ögrenciler, yurtdisinda o sene belirlenen ülkede diger ülkelerden gelen ögrencilerle yarisarak ülkemizi temsil ediyorlar. Bu yarisma sayesinde, hem diger ülkelerdeki ögrenci ve ögretim görevlileri ile tanisma hem de bulunduklari ülkenin mimari yapisini, cografyasini ve tarihi eserlerini görme firsati buluyorlar.

Izocam 15. Yalitim Yarismasi’nin ses yalitimi, yangin güvenligi, ekolojik binalar ve yapi fizigi konusunda yetkin ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusan jüri üyeleri belirlendi. ITÜ Makina Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç, ODTÜ Mimarlik Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çaliskan, ITÜ Mimarlik Fakültesi Ögretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioglu, Dilekçi Mimarlik Kurucusu Durmus Dilekçi, Günarda Proje Yönetimi Kurucusu Erkan Sahmali, Suyabatmaz Demirel Mimarlik Ortagi Hakan Demirel, Izocam 15. Yalitim Yarismasi’nin jüri üyeleri oldular.

Yarismaya Mimarlik, Iç Mimarlik, Sehir ve Bölge Planlama, Insaat Mühendisligi ve Makine Mühendisligi Lisans ve Yüksek Lisans ögrencileri katilabilecek. Yarisma sonunda ulusal asamayi kazanan birinci proje 7 bin, ikinci proje 5 bin ve üçüncü proje 3 bin TL ödül ve uluslararasi finalde ülkemizi temsil etme hakki kazanacak.

Kasim ayinda basvurularin basladigi yarismaya, projeler 6 Nisan 2015 tarihine kadar teslim edilebilecek. Kazananlar 19 Nisan 2015 tarihine kadar yarismanin resmi web sitesinden duyurulacak. 20 ülkenin en iyi projelerinin yarisacagi uluslararasi asama ise 27-30 Mayis 2015 tarihlerinde Kazakistan’in Astana sehrinde gerçeklesecek.  Detayli bilgi için : www.yalitimyarismasi.com