Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Enerjik Bakış

Enerji’k Bakis Sergisi

“Enerji’k Bakis” ile hareket noktamiz, enerji verimliligine toplumun dikkatini çekmektir. Bunun en güzel yolunun da “enerji”nin sanatla yorumlanmasi oldugunu düsünerek sanatçilarimizdan destek aldik.

Projemizi bizimle omuz omuza çalisacak ve is disiplinine inandigimiz IFSAK (Istanbul Fotograf Sinema Amatörleri Dernegi) ile paylastik. Onlar da bu projeye inandilar ve ilerlemeye basladik. Izocam ve IFSAK’in bu projedeki çikis noktasi, gelecege enerji konusunda isik tutmak, çocuklarin, gençlerin ve bireylerin dikkatinin farkli bir bakis açisiyla enerji verimliligine çekilmesi oldu. Projenin ana yapisi, öncelikle fotograflari baz alarak farkli disiplinlerden kisiler ile enerjiye sanatsal açidan yaklasmak… Farkli meslek gruplarindan yaklasik 300 kisi projeye katildi. Ilk olarak enerjiyi sadece fotograflara yansitmayi planladigimiz projede daha sonra yazi, kisa film ve beste çalismalarina da yer verdik. Albümümüzde toplam 120 fotograf ve 120 yazi yer aliyor. Fotograf sanatçilari, sinema yönetmenleri ve müzisyenler sergide fotograflari ile yer alirken müzisyenlerden, oyunculara, sinema yönetmenlerine kadar birçok isim ise yazilari ile katkida bulundu. Riza Kiraç sergimize özel bir kisa film çekti. Sonrasinda Özkan Samioglu ve Teneke Trampet grubu tarafindan yapilan 2 beste çalismasi da projeye dâhil oldu. Ardindan Anil Tortop’un ZG (Zerre Grain) isimli canlandirma film de eklendi. Sonuçta bir araya gelen bu çalismalardan bir sergi ve yine bütün çalismalari kapsayan bir albüm olusturduk. Albümde; kisa filmin, canlandirma filmin ve müziklerin yer aldigi bir de DVD yer aliyor.

Ilk sergileme sonrasinda hem projeye eserleriyle destek veren isimlerden, hem izleyenlerden, hem de basindan çok olumlu elestiriler aldik. Ayrica, gelecegimizi etkileyecek böylesi önemli bir konuya dikkat çekmesi açisindan da projemiz oldukça çok ilgi gördü. Enerjik Bakis Sergisi Istanbul, Izmir, Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep ve Eskisehir’de 6.000’i askin ziyaretçi ile bulustu. Önümüzdeki yillarda da Türkiye’nin çesitli illerinde, projemizi farkli kitleler ve sehirlerle bulusturmaya devam edecegiz.

Detayli bilgi için : www.enerjikbakis.com